اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در اطلاعیه ای اعلام کرد: یارانه 6ماه اول سال 94 مطبوعات تا اواسط مهرماه به حساب آنان واریز می شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: این مبلغ به جز مبالغی است که بابت یارانه بیمه و اشتراک نیم بها و آگهی های دولتی دریافت می کنند که مبالغ تفکیکی آنها نیز به صورت جداگانه اطلاع رسانی شده است.

یارانه 6 ماهه اول بر اساس دستورالعمل توزیع یارانه مطبوعات و بسته حمایتی 94 محاسبه می شود و با توجه به الکترونیکی شدن همه فرآیندهای معاونت مطبوعاتی به نشریاتی تعلق می گیرد که حساب کاربری آنها در سامانه جامع رسانه های کشور (e-rasaneh.ir) فعال شده باشد و شماره حساب بانکی خود را در آنجا وارد کرده باشند.
این گزارش می افزاید: فقط شماره هایی که فرآیند اعلام وصول الکترونیک آنها در 6 ماهه اول 94 تکمیل شده، مبنای محاسبه قرار می گیرد. لذا به همکاران مطبوعاتی توصیه می شود با توجه به دسترسی برخط آنان به پرونده نشریه خود (در سامانه جامع رسانه های کشور) از اعلام وصول الکترونیک شماره های بهار و تابستان، اطمینان حاصل کنند.
این اطلاعیه یادآور شده؛ مطابق سیاست دولت در حمایت از نشریات بخش خصوصی و در راستای عدالت رسانه ای، یارانه به نشریات دولتی یا متعلق به بخش عمومی از ابتدای سال 93 قطع شده است.
بر اساس بسته حمایتی امسال - که قبلاً اطلاع رسانی شده است- یارانه نشریاتی که موضوع آنها هفت موضوع اولویتی باشد تا 3 برابر افزایش یافته است؛ همچنین یارانه نشریات استانی متعلق به 10 استان کم برخوردار و نشریات محلی (تک شهر، بجز مرکز استان) نیز از همین قاعده پیروی کرده است.
در آخرین پرداخت یارانه (اسفند 93) به نشریاتی که در 6 ماه دوم سال 93 اعلام وصول الکترونیک نداشتند اعلام شد که سهمیه آنان بعد از تکمیل فرآیند اعلام وصول الکترونیک پرداخت می شود. این مبالغ، در فهرستی جداگانه و تا قبل از نمایشگاه مطبوعات، پرداخت خواهد شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.