نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های ادارات استان تهران گفت: صداقت در انتشار اخبار سازمان ها و ادارات یک اصل است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام «محسن قمی» انتشار اخبار بر اساس صداقت را از ویژگی های روابط عمومی عنوان کرد و افزود: از دیدگاه اسلام اصولی در برقراری ارتباط با دیگران وجود دارد که حساسیت کار روابط عمومی را نشان می دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری اطلاع رسانی اقدامات خوب و شایسته را یکی از وظایف روابط عمومی ها دانست و گفت: روابط عمومی زحمات یک اداره یا نهاد را به افکار عمومی گزارش می کند و اگر این کار انجام نشود دشمن اطلاعات اشتباه و نادرست را منتشر می کند.
وی ادامه داد: اگر امروز توانایی های کشور در حوزه نانو، پیشرفت علمی بانوان، فناوری، عمرانی، ساخت موشک و سایر پیشرفت ها از مسیر روابط عمومی ها منتشر نشود، دشمن به شکل دیگری آن را منعکس می کند.
وی با بیان اینکه روابط عمومی پیش از آنکه یک علم باشد هنر و استعداد ذاتی است، یادآور شد توانایی در روابط عمومی فقط با تحصیل به دست نمی آید و لازم است پیش از برقراری ارتباط با دیگران، ارتباط با خودمان را تنظیم کنیم.
قمی افزود: در انتقال گزارش ها نفس عمل اهمیت دارد و نباید روی شخص یا نهادی که اقدامی مثبت را انجام داده است تاکید زیادی شود؛ چون کاری که برای رضای خدا باشد ماندگار است.
وی با اشاره به عملکرد خوب شبکه های تلویزیونی سایر استان ها در پوشش اخبار حوزه های مختلف ادامه داد: تهران، یک استان مذهبی است و در بخش های مختلف دانشگاهی، نخبگان، هیات های مذهبی قابلیت های زیادی دارد که به کمک روابط عمومی ها باید منعکس شود.
قمی راه اندازی شبکه تلویزیونی مستقل برای استان تهران را خواستار شد و گفت: به دلیل تغییر ماهیت شبکه 5 سیما، حق استان تهران در نشان دادن توانایی ها و ویژگی هایش ادا نشده است.
وی ادامه داد: متاسفانه در زمینه تغییر ماهیت شبکه 5 سیما با عجله تصمیم گیری شد و بهتر بود شبکه 5 با همان هویت پیشین خود با عنوان شبکه تهران فعالیت خود را ادامه می داد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.