نتایج آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از هم اکنون روی سایت رسمی سازمان سنجش قرار گرفت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، پیش از این اعلام شده بود که نتایج آزمون سراسری روز چهارشنبه 18 شهریورماه (فردا) اعلام می شود.

ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه به طور کلی 428 هزار و 478 نفر در این آزمون پذیرفته شده اند، گفت: از این تعداد 58 درصد خانم و 42 درصد آقا هستند.
وی افزود: از این تعداد 127 هزار و 923 نفر در گروه ریاضی و فنی، 155 هزار و 784 نفر در گروه علوم تجربی، 123 هزار و 162 نفر در گروه علوم انسانی، 8 هزار و 811 نفر در خدایی ادامه داد: 123 هزار و 6 نفر در دوره های روزانه، 21 هزار و 846 نفر در دوره های شبانه، 95 هزار و 812 نفر در دانشگاه های غیردولتی، 3487 نفر در دانشگاه تربیت معلم، 172 هزار و 597 نفر در دانشگاه پیام نور، 11 هزار و 730 نفر در دوره های فرهنگیان،مجازی و غیره پذیرفته شده اند.
به گزارش سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 94 از 22 تا 25 شهریورماه خواهد بود و دانشجویان قبل از مراجعه به دانشگاه حتما سایت دانشگاه خود را کنترل کنند.

** تغییر شماره تلفن های واحد پاسخگویی سازمان سنجش
شماره تلفن های واحد پاسخگویی اداره روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از فردا چهارشنبه 18 شهریورماه از شماره های 9-88923595 به شماره 42163 تغییر می یابد.
داوطلبانی که با سوالی در رابطه با آزمون های سازمان سنجش مواجه می شوند می توانند صرفا از طریق تماس با شماره 42163 برای طرح پرسش خود اقدام کنند.

** پذیرش برگزیدگان علمی در دوره مهندسی فناوری در دانشگاه جامع علمی و کاربردی
زمان پذیرش دانشجو براساس آیین نامه ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی بر ای ورود به دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) سال 1394 دانشگاه جامع علمی - کاربردی اعلام شد.
محمد قره چه سرپرست اداره کل سنجش و آزمون دانشگاه جامع علمی و کاربردی اظهار داشت: این دانشگاه در نظر دارد به استناد آیین نامه ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر وزارت علوم در دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه سال 1394 براساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در پذیرش این دوره ها، اقدام به پذیرش دانشجو کند.
وی افزود: داوطلبان واجد شرایط باید از تاریخ 17 لغایت 21 شهریور نسبت به ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه جامع آموزشی دانشگاه به نشانیhttp://edu.uast.ac.ir در بخش سامانه ثبت­نام اینترنتی برگزیدگان علمی اقدام و مستندات ثبت نام را برای بررسی، مطابق مندرجات فراخوان حداکثر تا تاریخ 23 شهریور ماه به دبیرخانه شورای سنجش و آزمون ارسال کنند.
سرپرست اداره کل سنجش و آزمون در خاتمه گفت: فرم های مربوط و دفترچه راهنمای پذیرش دوره های مذکور از طریق سامانه اداره کل سنجش و آزمون به آدرس http://www.uast.ac.ir/sanjesh_azmoon قابل بهره برداری است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.