روزنامه «وینرزایتونگ» اتریش در شماره روز دوشنبه و در صفحه سیاست خود سفر «هاینز فیشر» رییس جمهوری اتریش به ایران را به پلی سازنده برای بالا بردن توان ایران تشبیه کرد و نوشت: دیپلماسی در پایان پیروز شد.

روزنامه «وینرزایتونگ» اتریش در شماره روز دوشنبه و در صفحه سیاست خود سفر «هاینز فیشر» رییس جمهوری اتریش به ایران را به پلی سازنده برای بالا بردن توان ایران تشبیه کرد و نوشت: دیپلماسی در پایان پیروز شد.

به گزارش جماران، این روزنامه خاطر نشان کرد: نزدیک به دو ماه پس از توافق تاریخی هسته ای ایران و گروه 1+5 ، هاینز فیشر رئیس جمهور فدرال اتریش اولین رییس جمهوری اتحادیه اروپا با یک هیئت بزرگ سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی به ایران پرواز می کند.

وینرزایتونگ در ادامه نوشت: اتریش تنها انجمن فرهنگی اتحادیه اروپا در تهران را که در سال 1979 تاسیس کرده تاکنون به طور مداوم دارد، همچنین در طول عصر یخبندان در مناقشه هسته ای، وین همواره محل گفت وگو بود، بنابراین تصادفی نیست که دور نهایی توافق (برجام) ایران و کشورهای غربی در وین به امضا رسید.

این روزنامه اتریشی در ادامه افزود: فیشر اکنون در ایران است و علاوه بر او وزیر خارجه، وزیر اقتصاد و رییس اتاق بازرگانی اتریش، وی را در این سفر همراهی کرده اند.

روزنامه «هویته» نیز در شماره روز دوشنبه خود به برنامه های رییس جمهوری اتریش در تهران خبر داد.

به گفته هویته، فیشر علاوه بر ملاقات با حسن روحانی رئیس جمهوری و محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، با رهبر جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهد کرد.

رییس جمهور اتریش دیدار با بازرگانان ایرانی و صحبت درباره روابط بین المللی در دانشگاه تهران را در دستور کار قرار داده است.

این روزنامه می افزاید: با وجود انتقاد از طرف «آریل مزیکانت» معاون فیشر در کنگره یهودیان اروپایی از سفر رییس جمهور اتریش به ایران و همچنین انتقاد حزب سبز از روابط بیش از حد اقتصادی با ایران، هاینز فیشر از سفر خود به ایران حمایت کرد و آن را یک نقطه عطفی در بهبود روابط همه جانبه با ایران دانست.

هویته ادامه داد: با این حال دیگر دولت های اتحادیه اروپا از جمله فرانسه و سوییس با وجود فشار لابی های صهیونیستی، دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران را به کشورهای خود دعوت کرده اند.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.