معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس 24 با اشاره به توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 تاکید کرد که در کشورمان در خصوص «برجام» وحدت وجود دارد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس 24 با اشاره به توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 تاکید کرد که در کشورمان در خصوص «برجام» وحدت وجود دارد.

به گزارش جماران، «معصومه ابتکار» که برای حضور در نشست مشورتی وزیران محیط زیست کشورهای جهان در زمینه تغییرات آب و هوا در پاریس به سر می برد، روز دوشنبه به خبرنگار شبکه فرانس-24 گفت: ایران امیدوار است که توافق هسته ای وین بطور کامل اجرایی شود تا تهران بتواند نقشی فعال در منطقه داشته باشد.

«ما می خواهیم نقشی فعال در تثبیت امنیت در منطقه خاورمیانه ایفا کنیم و همچنین ما می خواهیم نقشی سازنده در زمینه تغییرات آب و هوایی داشته باشیم.»

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: درباره توافق هسته ای بحث های گوناگونی در داخل ایران وجود دارد اما بر خلاف این مباحث، یک اجماع کلی وجود دارد که این توافق به روشی متوازن اجرا شود تا از حقوق ملت ایران حمایت شود.

وی تصریح کرد: هم مجلس و هم گروه های سیاسی علاقه زیادی به نقد و بررسی این توافق دارند اما همگی معتقدند که باید عادلانه اجرایی شود.

ابتکار درباره موضع ایران در قبال تروریسم نیز اظهار داشت: ایران همواره مواضع شفاف خود را درباره پدیده تروریسم و افراط گرایی اعلام کرده است. از نظر ما، گروه تروریستی داعش یک گروه کاملا جعلی است و جهانیان باید هر چه زودتر تصمیمی علیه این گروه و در مجموع درباره تروریسم اتخاذ کنند.

ابتکار در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه فرانس-24 درباره روابط دیپلماتیک میان تهران-واشنگتن نیز گفت: به نظر من هنوز خیلی زود است تا درباره این موضوع صحبت کنیم. ایران تاکنون نقش مهمی را در منطقه ایفا کرده است و تمایل دارد که با کشورهای مختلف در منطقه تعامل داشته باشد.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز دوشنبه به دعوت وزیر امور خارجه فرانسه با هدف حضور در نشست مشورتی وزیران محیط زیست کشورهای جهان در زمینه تغییرات آب و هوا راهی پاریس شد.

این نشست مشورتی با حضور 60 هیات از کشورهای مختلف جهان در پاریس برگزار می شود که 40 هیات از هیات های مشارکت کننده در سطح وزیر در این اجلاس حضور دارند.

جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست به نمایندگی از کشورهای منطقه و یکی از اعضای گروه مذاکراتی «کشورهای همفکر» متشکل از 28 کشور در حال توسعه مانند، هند، چین، عربستان و آرژانتین در این اجلاس مشارکت دارند.

در حاشیه این نشست قرار است ابتکار با برخی از وزیران خارجه و محیط زیست کشورها دیدار داشته باشد.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.