سخنگوی اداره کل امور مسجدالحرام و حرم مطهر نبوی‌(ص) درباره‌ی به‌وجود آمدن شکاف در یکی از ستون‌های صحن طواف معلق مخصوص زائران معلول و نیازمند، گفت: شکاف موجود در یکی از ستون‌های مطاف موقت، خطرناک نیست و آنچه برخی در این‌باره مطرح می‌کنند، بزرگنمایی است.

به گزارش ایسنا، احمد بن محمدالمنصوری اظهار کرد: براساس گزارش‌های فنی از سوی پیمانکار مجری طرح، شکاف کوچکی در لایه‌ی خارجی یکی از ستون‌ها به‌وجود آمده که این شکاف هنگام نصب و انتقال ایجاد شده است و هیچ خطری ندارد. این شکاف براساس اصول فنی پر شده است و شرایط طبیعی دارد.

او ادامه داد: شکاف دیگری در اطراف حلقه‌های ارتباطی میان ستون‌ها و سوییچ‌ها به‌وجود آمده که سطحی است. با توجه به این‌که ستون‌ها از جنس کربن فایبر است و حلقه‌ها از آهن ساخته شده و ارتباط میان آن‌ها با میخ (براگی) به یکدیگر متصل شده و فضای خالی میان آن‌ها نیز پوشانده شده است، هنگام تکمیل اقدامات سفت و سخت کردن پایه‌ها، شکافی به‌وجود آمد که با ماده‌ی محکمی پر شد.

المنصوری افزود: پیمانکار مجری طرح به معاینه‌ی تمام عوامل ارتباطی و عناصر خاص صحن طواف معلق می‌پردازد تا به هر اشکالی که ممکن است رخ دهد، رسیدگی کند.

خبرگزاری عربستان گزارش داده که تأسیسات اساسی این مجموعه کاملا از نظر ساخت‌وساز، امن است و این پل نیز همچنان در مرحله‌ی راه‌اندازی آزمایشی قرار دارد تا به‌طور کامل در موسم حج آینده آماده شود، اداره کل امور حرمین شریفین از همه خواسته است، از مبالغه و بزرگنمایی در این‌باره در رسانه‌های ارتباطی اجتماعی و ... خودداری کنند.

همچنین این اداره اعلام کرده است، توجه زیادی به سلامت و امنیت طواف‌کنندگان و عمره‌گزاران دارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.