سعید دمیرچی مدیر امور نمایندگی‌های انتشارات الهدی در گفت و گو با فارس با اعلام خبر توزیع قرآن‌ در افغانستان گفت: انتشارات الهدی در پی تفاهم نامه‌ای که با رایزنی فرهنگی ایران در افغانستان امضا کرد، در ماه مبارک رمضان 10 هزار جلد قرآن کریم به افغانستان فرستاد و این قرآن‌ها در ولایت‌های این کشور توزیع شد.

وی افزود: با توجه به اینکه قومیت‌های مختلفی در افغانستان به سر می‌برند،‌ تعدادی از قرآن‌ها ارسالی با ترجمه و تعدادی بدون ترجمه ارسال شد و حتی قرآن‌های همراه از ترجمه‌های معتبر مختلف فرستاده شد، که نیازهای مختلف گروه‌های شیعی در افغانستان را تامین کند.

دمیرچی اظهار داشت: از آنجایی که شرایط انتقال کتاب به افغانستان مشکل است، الهدی برای این کار از رایزنی‌های فرهنگی کمک گرفت و قرآن در ولایت‌های مختلف مثل هرات و کابل و بلخ و جلال آباد توزیع شد اما اولویت الهدی رساندن قرآن به مناطق محروم‌تر افغانستان و ولایت‌هایی بود که در نظر فرهنگی با مشکلات بیشتری روبرو هستند.

وی افزود: نکته مهم در این میان بحث وقف است، ما برای توزیع قرآن ها با سازمان اوقاف رایزنی‌هایی داشتیم اما به دلیل فرصت اندک به نتیجه‌ای نرسیدیم با این وجود هیچ قرآنی مهر سازمانی را نداشت و در آینده هم از کتاب‌ها و قرآنهای وقف شده توسط مردم برای ارسال به افغانستان استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.