سومین جشنواره «بر آستان آفتاب» در برج میلاد تهران با حضور هنرمندان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این مراسم که پنجشنبه نهم خرداد در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، قطعات موسیقایی در خصوص شخصیت امام خمینی(س) اجرا شد.

در ابتدای مراسم غلام کویتی‌پور از هنرمندان پیشکسوت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به اجرای یکی از قطعات هنری خود که در زمان رحلت امام قبل از اجرای برنامه خود گفت: خدا را شاکرم که با یاد امام راحل گرد هم آمدیم تا بار دیگر با شهیدان والامقام پیمان ببندیم و این اصل را همواره به یاد داشته باشیم که مدیون خون شهیدان هستیم.

وی با بیان خاطره‌ای از دیدار خود با امام خمینی(س) ادامه داد: زمانی که آقای انصاری من را به امام خمینی(س) معرفی کردند ایشان به من گفت که خدا حفظت کند و این افتخار بزرگی برای من بود که هیچ‌گاه آن را فراموش نخواهم کرد. افتخار دیگری هم که در طول زندگی نصیب من شده خواندن خطبه عقد ازدواجمان توسط حضرت امام خمینی(س) بود که در زندگی خود به این افتخار می‌بالم.

محمدرضا طالقانی رییس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای هم در این مراسم با ذکر خاطراتی از حضور خود در کشور فرانسه و همراهی با حضرت امام گفت: امروز بعد از 35 سال دوباره یاد و خاطره 35 سال پیش در ذهنم زنده شد که به اعتقاد من هیچ گاه از ذهن من فراموش نخواهد شد.

وی بعد از روایت خاطره‌ای از توجه امام خمینی(س) به امر ورزش در زمان حضور در پاریس، یادآور شد: از آن زمان تا به امروز نوکر بی‌مواجب مردم و نظام بوده و هستم که همیشه همه چیز را مجانی خواسته و می خواهم بنابراین من همان آدمی هستم که هر زمان احتیاجی به خون من باشد رایگان در اختیار این نظام قرار می‌دهم.

طالقانی ادامه داد: زمانی که در محل اقامت حضرت امام در نوفل لوشاتو بودم ایشان همواره تاکید زیادی بر ورزش داشتند به طوری که من تقریبا هر روز با ایشان در نوفل لوشاتو پیاده‌روی می‌کردم. حتی زمانی هم که با حاج احمد آقا فوتبال بازی می‌کردم ایشان به تماشای ما می‌نشست.

در ادامه این برنامه گروه موسیقی مهرگان به سرپرستی و خوانندگی علیرضا قربانی قطعات موسیقایی منتخب از آثار قبلی گروه را برای مخاطبان ارائه کردند البته قطعه «شب دهم» ساخته فردین خلعتبری از جمله قطعات اجرا شده این گروه بود.

اجرای یک قطعه موسیقایی در منقبت حضرت امام خمینی توسط مرشد اکبر خجسته از برنامه دیگر این مراسم بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.