رئیس مؤسسه بوستان کتاب گفت: مؤسسه بوستان کتاب در موضوع زندگی، دیدگاه‌ها و اندیشه‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و معمار کبیر انقلاب، تاکنون حدود 100 عنوان کتاب، به قلم نویسندگان، فرهیختگان و اساتید حوزه و دانشگاه، برای مخاطبان عمومی و تخصصی چاپ و منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل اسماعیلی، رئیس مؤسسه بوستان کتاب در آستانه فرارسیدن سالروز ارتحال جانسوز بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و معمار کبیر انقلاب، امام خمینی(س) ضمن تسلیت به عموم آحاد جامعه، گفت: مؤسسه بوستان کتاب درخصوص زندگی، دیدگاه‌ها، آرا و اندیشه‌های امام راحل(س) تاکنون حدود 100 عنوان کتاب، چاپ و منتشر کرده است.

وی ادامه داد: بیش از 15 عنوان از این آثار، مشخصاً درباره امام خمینی(س) است که به قلم نویسندگان فرهیخته و اساتید حوزه و دانشگاه نگاشته شده و به طور مستقل به زندگی و جلوه‌های رفتاری و گفتاری این مجدد اسلام در قرن اخیر پرداخته است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی بیان کرد: کتاب‌های یاد شده، مخاطبانی خاص و عام دارد؛ بدین معنا که هم اقشار تحصیل کرده حوزوی و دانشگاهی و هم عموم خوانندگان؛ اعم از زن و مرد می‌توانند از محتوای غنی این آثار استفاده کنند.

وی افزود: همچنین با شخصیت بی‌نظیر و آسمانی این عالم سترگ و این مبارز نستوه آشنا شده، از جلوه‌های رفتاری ایشان الگوهای مناسبی برای زندگی و پیکار با استکبار و ظلم فرا گیرند.

رئیس مؤسسه بوستان کتاب در ادامه و در معرفی این آثار، عنوان کرد: از میان ده‌ها اثری که بوستان کتاب در این موضوع چاپ و منتشر کرده می‌توان به اسامی برخی از این کتاب‌ها و نویسندگان اشاره کرد که عبارتند از، «عصر امام خمینی» با 19 بار چاپ تألیف میراحمدرضا حاجتی، «امام خمینی در چشم‌انداز یاران» مجموعه مصاحبه‌های مجله حوزه درباره شخصیت امام راحل(س) و «طلوع خورشید» (سال شمار زندگانی امام خمینی)؛ تألیف علی‌اکبر ذاکری.

وی ادامه داد: همچنین «امام خمینی و الگوهای دین شناختی در مسائل زنان» تألیف سیدضیا مرتضوی، «انسان کامل از نگاه امام خمینی و عارفان مسلمان» تألیف محمد‌امین صادقی‌ارزگانی، «بررسی نظریات رجالی امام خمینی» تألیف محمدحسن ربانی، «حکومت اسلامی در کوثر زلال اندیشه امام خمینی(س)» مجموعه مصاحبه‌های مجله حوزه، «وحیانیت و عقلانیت از دیدگاه امام خمینی» تألیف آیت‌الله احمد بهشتی از جمله دیگر آثار این مؤسسه است.

یادآور می‌شود، مؤسسه بوستان کتاب، سالروز ارتحال امام خمینی(س) را به همه رهروان و آزادگان جهان تسلیت عرض می‌کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.