به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(س) هر سال معاونت فرهنگی هنری موسسه تنظیم و نشرآثار امام خمینی(س) نمایشگاه ها و برنامه هایی را در این رابطه برگزار می کند که به شرح زیر است:

نمایشگاه دائمی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(س) در طبقه 280 متری برج میلاد که در آن آثار خوشنویسی درباره حضرت امام موجود می باشد و در طبقه ی اول تجاری برج هم ایستگاه نقاشی است که برگزیده های آثار نقاشی پیرامون «امام و کودک» در آن به نمایش گذاشته شده است.

امسال معاونت هنری موسسه بیش از نیمی از پوسترهای سالگرد ارتحال امام را جمع آوری کرده و قصد دارد این پوسترها را در چهار ایستگاه پر رفت و آمد ترو اعم از حرم مطهر، امام خمینی، دروازه دولت و راه آهن به نمایش بگذارد.

نمایشگاه ویژه پنجاهمین سالگرد نهضت امام خمینی در باغ موزه قصر واقع در خیابان شریعتی برگزار می شود که در آن تصاویری که مربوط به دوران مبارزاتی امام خمینی به خصوص در سال 1342 آماده و برای نمایش گذاشته شده است.

شب شعر «امام مهربانی» هم طبق سال های گذشته در فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک غرب با حضور شاعران و چهره های ادبی با موضوع آزاد با محوریت امام خمینی برگزار خواهد شد که آقایان محمدعلی بهمنی، حمیدرضا سبزواری، عبدالجبار کاکایی، مشفق کاشانی، مصطفی محدثی خراسانی، امیر عاملی، کوروس احمدی، ضیاالدین شفیعی، رضا عبدالهی، عباس براتی پور و... از جمله میهمانان این نشست ادبی می باشند و فرهنگسرای ابن سینا هم قول همکاری زیادی با این برنامه داده تا از کانون های ادبی و چهره های ادبی دعوت به عمل آورد تا چهره های جوان در این برنامه حضور پیدا کنند.

جشنواره «یار و یادگار» هم که از سی ام اردیبهشت فراخوان آن داده شد و موضوعات آن هم در فراخوان اعلام شده که در قالب پنج موضوع، شعر، داستان، مقاله نویسی، پژوهش و سرود با محوریت حضرت امام علاقه مندان می توانند در آن شرکت نمایند که امسال هم مراسم اختتامیه آن در منزل حضرت امام خمینی(س) برگزار خواهد شد.

اما قبل از این اختتامیه سه کارگاه ادبی در خمین، اصفهان و حسینیه جماران برگزار خواهد شد و بعد از آن نیز از محصول این نشست ها و کسانی که در فضای این نشست ها حضور داشتند تقدیر خواهد شد و در هر کارگاه هم نیز چهره های ادبی شاخص حضور خواهند داشت.

امسال تلاش بر آن شده که اختتامیه این مراسم زودتر برگزار شود و مانند هر سال که در آن یک چهره ی جریان ساز مانند حاج آقا مصطفی خمینی، حاج احمد خمینی، خانم ثقفی و... گرامیداشت به عمل می آید که امسال از استاد اخلاق و عرفان امام، آیت الله محمدعلی شاه آبادی نکوداشت به عمل خواهد آمد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.