تهیه کننده فیلم «شور شیرین» با بیان اینکه امام خمینی(س) در اوج پیروزی انقلاب در سخنرانی بهشت زهرا بر اهمیت حوزه سینما تاکید فرمودند، گفت: حال با این سابقه تاریخی افترا زدن به سینمای شریف ایران اقدامی ناروا و ظالمانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا، ˈابراهیم اصغریˈ روز چهارشنبه افزود: سینما یک عنصر فرهنگی و بازتاب دهنده و آیینه تمام نمای جامعه خود است، با این تعریف اگر عده‌ای اعتقاد دارند که سینما مروج فساد اجتماعی است باید از آنها پرسید که آیا در جامعه‌ای که آنها زندگی می‌کنند فساد اجتماعی وجود دارد که سینما مشغول به بازتاب آن است؟
وی ادامه داد: در این نکته شکی وجود ندارد که سینما طی سال‌های پیروزی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی فراز و نشیب‌های داشته اما خوشبختانه حرکت هنر هفتم بعد از انقلاب عموما رو به کمال بوده و با آنچه پیش از انقلاب وجود داتشه کاملا فاصله گرفته و در نقطه مقابل آن ایستاده است.
تهیه کننده فیلم«به کبودی یاس» با تاکید بر اینکه سینما با روشنگری بیشتری در جامعه به سوی ارزش‌های انقلاب و هدایت ملی و دینی مخاطبان طی سال‌های اخیر حرکت کرده است گفت: در سال‌های اخیر آثار برجسته و بزرگی در سینمای ایران ساخته شده که کارکرد آن‌ها بسیار فراتر از سخنرانی‌ها و مقالات و نگارش کتاب‌های فراوان برای روشنگری جامعه بوده است.
وی ادامه داد: این نکته‌ای است که بارها به تایید مقام معظم رهبری رسیده، اکنون جای تعجب دارد که عده‌ای از یک طبقه فکری مشخص با هدف نابود کردن ارزش‌های انقلاب به تخریب یکی از شریف‌ترین هنرهای ایران اسلامی یعنی سینما بپردازند.
اصغری سینما را یکی از اصلی‌ترین مسیرهای هدایت جامعه به سمت ارزش‌های انقلابی‌، آرمانی و اسلامی دانست و تاکید کرد: عده‌ای به دور از فرهنگ و شخصیت فرهنگی احساس می‌کنند که با نقد ناصواب سینما می توانند جریان هنراسلامی را متوقف کنند.
این افراد تنها شخصیت و دانش ناکامل خود را با انتقاد از اهالی نخبه و صاحب اندیشه جامعه در معرض قضاوت قرار می‌دهند.
نماینده یک جریان فکری به تازگی در مناظره ای در محافل دانشگاهی به سینما و اهالی هنر هفتم تاخته و از آن به عنوان منشا فساد اجتماعی یاد کرده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.