علی‌اکبر صفی‌پور، معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: ایجاد مرکز مستقل انقلاب اسلامی در طرح توسعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مورد نظر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، صفی‌پور با بیان این مطلب گفت: در طرح توسعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بخش ایرانشناسی و اسلام‌شناسی، به یک مرکز مستقل به نام مرکز ایرانشناسی، اسلام‌شناسی و مرکز مستقل انقلاب اسلامی تبدیل می‌شوند.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: در این طرح، مرکز مستقل آثار انقلاب اسلامی تعریف شده است.
وی درباره زمان راه‌اندازی و آغاز به کار این مرکز اظهار کرد: می‌توان گفت این بخش اکنون آغاز به کار کرده است؛ چرا که سلسله نشست‌هایی با عنوان پنجاهمین سال آغاز نهضت امام خمینی(س) در این مرکز برگزار می‌شود که پنج نشست آن برگزار شده است.
صفی‌پور ادامه داد: این نشست‌ها، مباحث مربوط به انقلاب را از دهه 1340 بررسی می‌کند.
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره ایجاد بخش کتاب‌شناسی انقلاب و وجود آثار ترجمه و تالیف از امام خمینی(س) در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: بخش کتاب‌شناسی در طرح توسعه سازمان برای مرکز انقلاب اسلامی در نظر گرفته شده اما درباره تعداد آثار موجود امام از ترجمه و تالیف، آمار دقیقی ندارم و باید بررسی شود.
وی همچنین از برپایی همایش محتوای ملی در فضای وب در دوم اسفند ماه خبر داد و اظهار کرد: در حاشیه این همایش، کارگاه تخصصی مدیریت منابع اطلاعاتی وب اول اسفند ماه با محور‌های وب‌سایت‌های کودکان و نوجوانان، امنیت نرم‌افزارهای مبتنی بر وب، شیوه‌های نفوذ و دفاع، سازوکارهای مدیریت محتوای متن باز و استاندارد‌های حفاظت دیجیتالی در آرشیوسازی وب و همچنین کاربست ابزارها و رویکردهای وب در مدیریت اطلاعات و دانش، برگزار می‌شود.
صفی‌پور درباره برنامه‌های حوزه آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: برپایی کارگاه‌های آموزشی این سازمان درباره موضوع‌‌های مورد بررسی با محوریت آموزش در حوزه کتاب و پژوهش و اسناد با اعطای گواهینامه همچنان‌ دنبال می‌شود.
منبع: ایبنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.