کتابخانه حضرت امام خمینی (س) در نهمین روز از دهه مبارک فجر در غرب کابل با حضور ˈمحمد محققˈ رهبر حزب وحدت اسلامی و نماینده مردم افغانستان در مجلس این کشور و ˈناصرجهانشاهیˈ رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام ˈغلام سخی مصباحˈ موسس مرکز دینی قائم آل محمد (عج) در دشت برچی واقع در غرب کابل روز پنجشنبه در مراسم افتتاح این کتابخانه ضمن تبریک سی و چهارمین سالروز پیرروزی انقلاب اسلامی به ملت ایران، مسلمانان جهان و ملت افغانستان گفت: انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود که از اندیشه های امام خمینی (س) می تابید.
حجت الاسلام مصباح با تاکید به اینکه ساختارهای انقلاب اسلامی با اندیشه های حضرت امام (س) پیوند داشت، گفت:آثار انقلاب، امانت بزرگ و سرمشق زندگی در دایره اسلام است.

وی پاسداری از این امانت بزرگ را نیازمند تعهد و تلاش دانست و گفت: نسل جوان، بزرگان، دانشمندان و ملت متعهد افغانستان از انقلاب اسلامی خاطره های بسیار زیبایی دارند.
موسس مدرسه دینی در غرب کابل گفت: بزرگان قبل از انقلاب اسلامی ایران را به یاد دارند و اکنون پیشرفت های جمهوری اسلامی قابل مقایسه با آن دوران نیست.
وی گفت: اکنون جهان اسلام چشم به ایران و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ولی امر مسلمین جهان دارند.
حجت الاسلام مصباح در ادامه موفقیت راه اندازی این مدرسه دینی و کتابخانه آن در غرب کابل را برای استفاده جوانان ارزشمند دانست.
جهانشاهی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان نیز در این مراسم با بیان جایگاه رفیع بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام و بیداری اسلامی گفت:انقلاب اسلامی ایران منحصر به جغرافیای خاص نیست بلکه متعلق به همه مسلمین جهان است.
جهانشانی پشتیبانی رایزنی فرهنگی ایران را از حرکت های فرهنگی در افغانستان اعلام کرد و گفت که این رایزنی کتابخانه امام خمینی(س) را که با حدود دوهزار جلد کتاب تاسیس شد، حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.