دکتر حمید انصاری، قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام‌خمینی(س) در مورد نحوه مدیریت و برنامه ریزی موزه امام خمینی(س) در برج میلاد گفت: از لحاظ محتوای آثار نیز قرار بر این است که موسسه تنظیم و نشر آثار امام(س) محتوا و اسناد و مواد موزه ای را تهیه کرده و در اختیار مسئولان زیربط قرار دهد و در مقابل نیز چینش آثار و تجهیزات و امکانت مورد نیاز این مکان، از سوی مسئولان شهرداری و مدیرت برج میلاد تامین می‌گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، دکتر حمید انصاری، قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در حاشیه مراسم آیین انعقاد تفاهم‌نامه برپایی یادمان و موزه حضرت امام‌خمینی(س) گفت: به لطف خدای متعال در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جلسه امضای تفاهم نامه تشکیل موزه آثار امام خمینی(س) و آثار هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام(س)، در محل برج میلاد تهران برگزار شد. همان گونه که می دانید وجه تسمیه برج میلاد، با صدمین سالگرد ولادت امام خمینی(س) مناسبت دارد. برج میلاد یادمانی از آن رخداد بزرگ و نمادی از تهران عصر جمهوری اسلامی است، که به دست متخصصان ایران ساخته شده است. دراین مجموعه چندمنظوره و باشکوه که صبغه ای فرهنگی و هنری نیز یافته است است، شایسته بود که در مورد امام(س) و انقلاب اسلامی هم جایگاهی بوجود آید، که با نظر مساعد مسئولین برج و جناب دکتر قالیباف، شهردار محترم تهران و آقای دکتر محمدهادی ایازی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این مهم به انجام رسید. با امضای این تفاهم‌نامه بخش برای برگزاری موزه و نمایشگاه دائمی و یا فصلی آثار مرتبط به امام خمینی و انقلاب اسلامی تخصیص داده می شود که امیدوارم این کار به زودی اتفاق افتاده و با راه اندازی هرچه زودتر این مجموعه در برج میلاد، شاهد بازدید علاقه مندان به امام و انقلاب اسلامی در این مکان فرهنگی باشیم.

وی همچنیبن در ادامه اظهار داشت: با راه اندازی این موزه، در کنار فعالیتهای بسیار ارزشمندی که در بخش های مختلف فرهنگی و این ساختمان پرشکوه انجام می گیرد شاهد آثاری از امام خمینی و میراث انقلاب اسلامی نیز خواهیم بود.با توجه به اینکه گردش گردان زیادی به خصوص از نسل جوان به این مکان مراجعه می کنند، فرصت مناسبی است که دقایقی هم در ارتبلاط با گذشته شکوهمند تاریخ انقلاب اسلامی و چگونگی رهبری این انقلاب قرار گرفته و از آثاری در این مکان به نمایش گذاشته می شود، بازدید نمایند..

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در پاسخ به این سئوال که مدیریت آثار ارائه شده در موزه امام خمینی برج میلاد بر عهده کدام یک از نهادهای دست اندکار خواهد بود، گفت: ما قرارمان بر این است که یک کارگروه مشترک متشکل از سازمان زیبا سازی شهر تهران و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و معاونت فرهنگی و پژوهشی موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی(س) ایجاد شده که بتواند هم در موضوع نمایشگاه آثار دائمی و هم نمایشگاه های که با توجه به مناسبت های موسمی در پیش است، آثار فرهنگی و هنری مربوط را در اختیار هنرمندان و آفرینندگان آثار هنری، قرار دهند.

دکتر حمید انصاری در پایان افزود: از لحاظ محتوای آثار نیز قرار بر این است که موسسه تنظیم و نشر آثار امام(س) محتوا و اسناد و مواد موزه ای را تهیه کرده و در اختیار مسئولان زیربط قرار دهد و در مقابل نیز چینش آثار و تجهیزات و امکانت مورد نیاز این مکان، از سوی مسئولان شهرداری و مدیرت برج میلاد تامین می‌گردد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.