به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران شماره 569 مجله دوست کودکان منتشر شد.

شماره 569 مجله دوست کودکان در دوبخش جداگانه با تبریک تولد به مخاطبین کودک متولد بهمن ماه آغاز و پایان یافته است.

مانند سنت همیشگی ابتدای مجله در بخش «یاد دوست» یا همان یک خاطره و هزار پند به نقل خاطره ای از دوران انقلاب اسلامی پرداخته شده است. در این خاطره ماجرای پیوستن پرسنل نیروی هوایی به انقلاب اسلامی با بیعت با امام خمینی (س) نقل شده است. «روز نوزده بهمن سال 1357، حضرت امام(س) در مدرسه علوی تهران اقامت داشتند. در این روز بود که گفتند: «عده‌ای از پرسنل نیروی هوایی راه افتاده‌اند و می‌خواهند برای بیعت با امام به اینجا بیایند.» افراد مستقر در مدرسه علوی بلافاصله جمعیت داخل حیاط را کنترل کردند تا اگر جمعیت همافران و افسران زیاد شد، همه بتوانند در حیاط جمع شوند. شعار «ما همه سرباز توییم خمینی! گوش به فرمان توییم خمینی!» را آن روز برای اولین بار افسران و همافران نیروی هوایی ارتش شاه سر دادند. این دقیقاً اعلام جدا شدن از شاه و پیوستن به انقلاب اسلامی بود. این شعار از دهان کسانی درمی‌آمد که به تعبیر خودشان، قسم خورده بودند که به شاه وفادار باشند...»

«بوی گل های نارنج» نام قطعه شعری انقلابی از شکوه قاسم نیا است که در بخش بعدی مجله آمده‌است. آتوسا صالحی هم در بخش دیگری قطعه شعری را با نام «ترانه سبز» ثبت کرده‌است. از محمد علی دهقانی، محمد جعفر محمدزاده و سیمین ساعتی به ترتیب داستان هایی را با عناوین «پپه، چراغ افروز شهر»، «پایان پادشاهی گشتاسب» و «عمو برفی» در این شماره از مجله دوست کودکان آمده است.

امیرمحمد لاجورد در قسمت دوم مصاحبه خود با یک ورزشکار حوزه صخره نوردی_نگار ورشوچی_ قسمت «دیدار دوست» را همراه با تصاویر مربوطه تهیه کرده‌است. سام سرمدی در بخش «علم دوست» از بیماری های ناشی از استفاده بیش از حد از کامپیوتر مطالبی آورده و «ورزش دوست» هم مطالبی را در رابطه با "مسی"، تغذیه مناسب و لیگ برتر ایران تهیه کرده است. داستان مصور مجله دوست کودکان طبق روال از جذاب ترین بخش های کمیک مجله می باشد. علاوه بر داستان مصور، بازی فکری، جدول و نقاشی نیز از جمله بخش های سرگرمی مجله دوست کودکان می باشد.

کتابچه‌ای در قسمت زیرین صفحات که عموما به مطالب علمی و دانستنی‌ها اختصاص پیدا می‌کند، در این شماره نیز مانند چند شماره اخیر به تاریخچه و مشخصات خودرو ‌ها می‌پردازد.

«افشین اعلاء» و «سیامک سرمدی» سردبیران این مجله و «احمد قائمی مهدوی» نیز مدیر هنری دوست کودکان هستند. «حامد کمالی» مانند روال سابق تصویرگری این هفته نامه را برعهده دارد و نادیا علاء نیز مدیر داخلی مجله دوست کودکان به صاحب امتیازی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی‌(س)، را به عهده دارد.

علاقه‌مندان به مجله دوست کودکان می‌توانند با تماس با شماره تلفن 66489161 و یا آدرس پستی تهران - خیابان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - پاساژ ظروفچی - پلاک 1296 و یا کد پستی 1314743565‌، از نحوه ایجاد اشتراک برای دریافت مجله دوست کودکان در داخل و خارج از کشور مطلع شوند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.