معاون فرهنگی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) گفت: برنامه‌های دهه کرامت متناسب با نامگذاری‌های صورت گرفته و با عنوان برنامه‌های پیشواز، جاری و مختص برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی در چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی جشن‌های مردمی رضوی که در دفتر معاونت فرهنگی آستانه مقدسه برگزار شد، با اشاره به این‌که فعالیت‌های دهه کرامت از ده سال گذشته برگزار می‌شود افزود: دو سال است که این برنامه‌ها به صورت ویژه و با راه اندازی ستاد دهه کرامت برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام حسینی از برگزاری هفتاد و پنج برنامه در دهه کرامت از سوی ستاد این دهه خبر داد و در زمینه جاری دهه کرامت گفت: برپایی نمایشگاه کریمه، نمایشگاه عفاف و حجاب، حلقه‌های معرفت، میزگردهای تخصصی و جشنواره از جمله این برنامه‌ها است.
وی افتتاح آموزشگاه دخترانه و پسرانه در دهه کرامت را از دیگر برنامه‌هه خواند و ابراز کرد: این مراکز آموزشی در روز هفتم دهه کرامت با حضور تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (س)، افتتاح خواهد شد.
معاون فرهنگی آستانه مقدسه برنامه میهمانی ملکوت را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت برشمرد و اظهار داشت: این برنامه با هدف تهجد و شب زنده داری طلاب در شب میلاد امام رضا(ع) با حضور طلاب جوان در حرم مطهر(س) برگزار می‌شود.
حجت الاسلام حسینی با بیان این‌که روز هشتم دهه کرامت به عنوان شهید، الگوی زندگی با نشاط ولایی نامگذاری شده است اضافه کرد: از برنامه‌های این روز مراسم خاطره گویی با حضور سرداران جنگ در حرم مطهر و گلباران شهدای مدفون در آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س) است.
معاون فرهنگی آستانه مقدسه روز دهم دهه کرامت با عنوان عالم آل محمد(ع) اسوه نخبگان و پناه نیازمندان نام گذاری شده است‌، ابرازداشت: در این روز خادمان از بیمارستان‌ها، آسایشگاه‌ها و مراکز بهزیستی بازدید خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: در این دهه برنامه ای با عنوان آستان مقدس رضوی میعادگاه منتظران مهدی برگزار خواهد شد که جشن تکلیف پسران از جمله برنامه‌های این مراسم است.
معاون فرهنگی آستانه مقدسه گفت: جشن‌ها و سخنرانی‌هایی در دهه کرامت با موضوع نام‌گذاری‌های صورت می‌گیرد که به صورت روزانه از سوی آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س) و ستاد گرامیداشت دهه کرامت، برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام حسینی در پایان عنوان کرد:‌ سفیران بانوی کرامت از دیگر برنامه‌های این دهه است که در این برنامه خادمان حرم به شهرهای دیگر اعزام خواهند شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.