نمایش«درخشش در ساعت مقرر» نوشته و کارگردانی حمیدرضا نعیمی از اول مهرماه در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حمیدرضا نعیمی درباره جدیدترین فعالیت نمایشی گروه تئاتر «شایا» به خبرنگار مهر گفت: قرار است از هفته آینده تمرینات نمایش «درخشش در ساعت مقرر» را آغاز کنیم و از اول مهرماه نمایش را به مدت 30 شب در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر در قالب اجرای عمومی به صحنه خواهیم برد.

این نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر درباره موضوع نمایش «درخشش در ساعت مقرر» گفت: این نمایش درباره نسل‌کشی علیه مسلمانان بوسنی در سال 94 توسط نیروهای صرب است. در آن ایام سوزان سانتاگ به‌عنوان چهره‌ای فرهنگی و هنری به شهر سارایوو می‌رود تا از طریق کار تئاتر به مردم روحیه مقاومت و امید دهد.

سرپرست گروه تئاتر «شایا» ادامه داد: در این نمایش اعضای گروه نظیر بهناز نازی، کامبیز امینی و بعقوب صباحی به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین قرار است رویا افشار و بهار نوریان هم به‌عنوان بازیگر در این نمایش حضور داشته باشند. رضا مهدیزاده طراح صحنه، رضا حیدری طراح نور، بهنام رحیمی آهنگساز، علی زارعی دستیار کارگردان و برنامه‌ریز و آهو ایمانی منشی صحنه این اثر هستند.

نعیمی درباره شیوه اجرایی این اثر نمایشی یادآور شد: برای تمرین نمایش «درخشش در ساعت مقرر» نیازمند دو سالن تمرین به صورت همزمان هستیم که احتمال می‌دهم تنها یک سالن را بتوان از طریق تئاتر شهر تأمین کرد و سالن دیگر را باید اجاره کنیم. شیوه اجرایی نمایش نیز به همین دلیل متفاوت خواهد بود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.