کتاب «امام خمینی؛ اصالت و نوآوری» (الإمام الخمینی الاصالة والتجدید) نوشته شیخ نعیم قاسم، قائم مقام دبیر کل حزب الله لبنان در بیروت چاپ و منتشر شد.
شیخ نعیم قاسم در این کتاب از خلال بررسی سخنان و موضع‌گیری‌های امام خمینی (ره) ویژگی‌های «خط امام» و اصالت و نوآوری در آن را تبیین می‌کند.
نعیم قاسم با دوری از تکرار، تلاش کرده است برجسته‌ترین موضع گیری‌های امام خمینی را برای این کتاب انتخاب کند و ایده‌ای جدید از افکار ایشان را زیر یک عنوان و موضوع خاص، اما در ارتباط با یکدیگر، ارایه دهد.
وی در این کتاب برخی از رویدادهای مهمی را که با حرکت امام خمینی و انقلاب اسلامی در ایران همراه شده بود، به عنوان یک دست‌مایه تاریخی موثق ارایه می‌کند تا خواننده یا پژوهشگر با استفاده از شواهد تاریخی به اندیشه‌های اصلی خط امام (ره) راه یابد.
این کتاب به مطالبی چون ولایت فقیه، استقلال، روش حکومت، وحدت اسلامی، جایگاه زنان و جوانان، فلسطین، حج، برائت از مشرکان، استکبار و مستضعفان را از دیدگاه امام خمینی (ره) بررسی می‌کند.
لازم به ذکر است که کتاب «امام خمینی؛ اصالت و نوآوری» نوشته شیخ نعیم قاسم را انتشارات دار المحجة البیضاء در لبنان در 408 صفحه منتشر کرده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.