کتاب «برگزیده‌ای از آداب الصلوة امام خمینی(ره)»، به همت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ارومیه ارائه می‌شود.

کتاب «برگزیده ای از آداب الصلوة امام خمینی(ره)» به قلم «محسن قمی» و توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) نگاشته شده است.

این کتاب با عنوان قراردادی «برگزیده آداب الصلوة»، به موضوعاتی پیرامون نماز و آداب برگزاری این فریضه الهی از دیدگاه امام خمینی(ره) تهیه شده و در 2 هزار نسخه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

مؤلف محترم کتاب را در 3 مقاله تدوین کرده که در آن‌ها به ترتیب به مباحثی در مورد آداب عمومی نماز، آداب قلبی مربوط به مقدمات نماز و آداب قلبی مربوط به مقارنات نماز می‌پردازد.

در قسمتی از این کتاب با عنوان «بیان مقاصد و مطالب کتاب شریف الهی به طریق اجمال» می‌خوانیم:
و بدان که این کتاب شریف، چنانچه خود بدان تصریح فرموده، کتاب هدایت و راهنمای سلوک انسانیت و مربی نفوس و شفای امراض قلبیه و نوربخش سیر الی‌الله است.

و به طور کلی یکی از مقاصد مهمه آن عبارتند از: دعوت به معرفت‌الله و بیان معارف الهیه از شئون ذاتیه و اسمائیه و صفاتیه و افعالیه، دعوت به تهذیب نفوس و تطهیر بواطن از ارجاس طبیعت و تحصیل سعادت و بالجمله کیفیت سیر و سلوک الی‌الله است.

لازم به ذکر است، کتاب «برگزیده‌ای از آداب الصلوة امام خمینی(ره)» که برای نخستین‌بار در سال جاری به چاپ رسیده، در غرفه مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) واقع در سالن شماره (1) نمایشگاه کتاب ارومیه با 40 درصد تخفیف عرضه می‌شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.