اختتامیه چهارمین " جشنواره ادبی یار و یادگار" عصر روز پنج شنبه در سالن حوزه هنر ی سازمان تبلیغات اسلامی در تهران برگزار شد.طی این مراسم مسئولان و معاونین موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) از برگزیدگان جشنواره با اهدای جوایزی تقدیر کردند .درهمین رابطه پایگاه اطلاع رسانی جماران مصاحبه ای با سینا میرزایی نفراول بخش ترانه انجام داد که آن را می خوانید:

با تشکر از شما که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید ، لطفا ابتدا خودتان را معرفی کنید و درباره اثرادبی خود توضیح دهید ؟

سینا میرزایی متولد 1349 فارغ التحصیل رشته علوم قضایی و اکنون صاحب انتشارات مدیا هستم که آثار ادبی دوستان ، همکاران و هنرمندان را چاپ می کنم . حدود بیست سال است که در عرصه ادبیات و شعر در سبکهای آزاد و کلاسیک نیز فعالیت

می کنم . درسال 75 مجموعه شعر سپید " بیایید مثل رویاهایمان زندگی کنیم را با همکاری انتشارات اندرز به چاپ رساندم . در سال 79 نیز فعالیتهایم را گسترش دادم ومجموعه شعر"نیستان" شماره 99 ، و سال 77 13 مجموعه نقد "من شاعرشماهستم" را ارائه دادم که اشعار شاعران معاصر نظیر استاد معلم ، استاد مرحوم طاهره صفار زاده و شاعران انقلابی در این مجموعه مورد نقد و تحلیل قرار گرفته است .

درباره اثر منتخب شما که مورد تایید هیئت داوران قرارگرفته شده توضیح دهید ؟

اثر من "ولایت ادامه دارد"، ترانه ای برای حضرت امام خمینی (س) و تداوم ولایت در زمان ایشان و بعد از ایشان است . طبق نظر فقها ، ولایت از زمان پیامبر وجود داشته و به دیگر امامان منتقل شده و در نهایت به امام خمینی و از ایشان نیز به مقام معظم رهبری ، آیت الله خامنه ای رسیده است .

درمورد اهمیت پرداختن به حضرت امام خمینی (س) توضیح دهید و به نظر شما چنین جشنواره هایی با مضامین مختلف چقدر درشناخت شخصیت هایی همچون امام خمینی (س) و حاج سید مصطفی خمینی به نسل جوان کمک می کنند ؟ درهمین رابطه چه پیشنهادی دارید و مخاطب امروزی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

به نظرمن تا کنون اثر چشمگیری وجود ندارد که به شخصیت معنوی و فقهی امام پرداخته باشد . ایشان شخصیت بسیار شگفت انگیزی دارند . تنها درباره زندگی سیاسی ایشان کار شده است . اما درباره شخصیت فقهی و فرهنگی ایشان هرآنچه بگوییم کافی نیست و تنها گوشه ای از ابعاد شخصیت معنوی ایشان را آشکار می سازد .من با الهام از شخصیت معنوی ایشان تنها گوشه ای از آن را در قالب این ترانه ارائه داده ام . یک شاعر نمی تواند یک ماهیت و مفهوم عمیق را انتقال دهد . در ترانه نیز این توصیف همراه با مشکلات زیادی است . درباره اهمیت و تبلیغات چنین همایش هایی باید بیشتر کار شود . بجز موسسه تنظیم نشر آثار امام خمینی (س) ، باید درسطح جامعه نیز تبلیغات گسترده تری برای این همایش ها و چنین مضامینی

آغاز شود تا مخاطبان بیشتر با ارائه آثارشان فضای رقابتی و کیفیتی بیشتر و بهتری را به نمایش بگذارند .باید به لحاظ مالی نیز تسهیلاتی به هنرمندان ارائه شود . همانطور که می دانید ازدیرباز شعرا و نویسندگان جایگاه ویژه ای نزد حاکمان و شاهان داشته اند . امروزه نیز با حمایت های مالی و تشکیل انجمن های هنری مختلف می توان فضای مناسبی برای هنرمندان ایجاد کرد . متاسفانه امروزه کمتر به این مسائل توجه می شود بسیاری از هنرمندان ، علیرغم داشتن آثاری انقلابی و بسیار ارزنده ، از زمان چنین همایش هایی آگاهی ندارند . بنابراین پرداختن به تبلیغات نیازی ضروری و حساس دراین حیطه است . با توجه به شناخت و تجربه ای که من از سالهای گذشته دارم و دراین عرصه فعالیت می کنم این تبلیغات را ضعیف می دانم . بسیاری از هنرمندان را می شناسم که به دلیل بی اطلاعی نتوانستند آثار خود را ارائه نمایند . خود من از طریق تبلیغات با این همایش آشنا نشدم . با اینکه در صدا وسیما فعالیت می کنم به ندرت تبلیغات چنین همایش هایی را دیده ام .

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.