خطای جستجوگر گوگل ... تشویق برای بازدید از محل غسل تعمید مسیح(ع) ... رئیس شورای پاپی آزادی دینی در کشورهای اسلامی را مورد تجلیل قرار داد.... پاپ بر ادامه گفتگو با اسلام براساس احترام دوجانبه تأکید کرد.... 10 اهانت مهم آمریکا به مسیحیت در سال 2009

10 مورد ضد مسیحیت آمریکا در سال 2009
کمیته ضد افترای مسیحیت فهرستی از 10 مورد از مهمترین اهانت های به مسیحیت در آمریکا در سال 2009 را منتشر کرد.
دکتر گری کاس یکی از اعضای این کمیته در این باره گفته است که در سال گذشته متاسفانه اهانت ها به مسیحیت شکل اعیان تر و رسمی تری به خود گرفته است.
برپایه این گزارش، این اهانت ها از کشتن مسیحیان تا اعمال خشونت و تهدید علیه کلیساها و کشیش ها را شامل می شود.
این اهانت ها به ترتیب عبارتند از: 1- پدر روحانی والتر هوی در شهر اوکلند برای سخنرانی های صلح آمیز خود زندانی شد. 2- کشیش فرد وینترز در هنگام قرائت خطابه خود در مری وییل واقع در ایالت ایلینیوز به قتل رسید. 3- در یکی از قسمت های برنامه "هوس های خود را محدود کنید" شبکه تلویزیونی "اچ بی او"، شخصیت اصلی داستان به تصویر حضرت مسیح(ع) اهانت کرد اما هیچ یک از مقامات این شبکه عذرخواهی نکردند. 4- حضور عیان گروه کر همجنس گرایان واشنگتن در هنگام اجرای مراسم سوگند باراک اوباما توسط اسقف ویکی اوژن رابینسون. 5- تماس و مداخله پلیس به هنگام اجرای مراسم دعا در زمان صرف نهار توسط دانش آموزان مدرسه جاسمین که برای آمرزش مادر به قتل رسیده یکی از دانش آموزان در حال برگزاری بود. 6- کشته شدن جیم پالین، یکی از فعالان مذهبی در برابر دبیرستان نوه خود درحالی که درباره سقط جنین به مخالفت برخواسته بود. 7- حکم دادگاهی در ممنوعیت آموزش در منزل یک دختر به دلیل این که به شدت تحت تاثیر آموزه های مسیحی مادر خود قرار گرفته بود. 8- انتشار گزارش دپارتمان امنیت ملی فدرال درباره "افراط گرایی راست: اوضاع اقتصادی و سیاسی کنونی" که در آن مسیحیان اصول گرای تند رو به عنوان تروریست های بالقوه معرفی شدند. 9- به کارگیری طرفداران ضد قوانین مسیحیت در کاخ سفید به دست باراک اوباما. کسانی چون کوین جنینگز حامی همجنس گرایی، وکیل کاتلین سبیلوس طرفدار سقط جنین. 10- نقض آزادی بیان و مذهب از سوی پلیس فدرال. برای نخستین بار در تاریخ کشیش ها به دلیل بیان حقایقی درباره همجنس گرایی مورد بازجویی قرار گرفتند.
رئیس شورای پاپی آزادی دینی در کشورهای اسلامی را مورد تجلیل قرار داد
رئیس شورای پاپی گفتگوی بین ادیان درحالی که از تمام ملل دنیا خواست برای تقویت حقوق آزادی دینی در قوانین ملی خود تلاش کنند، آزادی دینی در کشورهای اسلامی را مورد تجلیل قرار داد و جهالت نسبت به اسلام را تقبیح کرد .کاردینال ژان لوئیس توران رئیس شورای پاپی گفتگوی بین ادیان واتیکان که طی سالهای 1990 تا 2003 به عنوان وزیر امور خارجه واتیکان فعالیت کرده و در سال 2007 به عنوان رئیس این شورای پاپی منصوب شده طی گفتگویی با روزنامه لوسترواتوره رومانو واتیکان گفت: درحال حاضر آزادی دینی در بسیاری از کشورهای اسلامی برای مثال در کشورهای حاشیه خلیج فارس تضمین شده است، در این منطقه مسیحیان تساهل در جامعه را احساس می کنند.وی همچنین در مورد همه پرسی سوئیس پیرامون با منع ساخت مناره اظهار داشت که به طور طبیعی هماهنگی ساخت فضایی با خط افق شهر، بافت فرهنگی و پیچیدگی قوانین و هنجارهایی که زندگی اجتماعی را تنظیم می کند حائز اهمیت و ضروری است.وی در عین حال فضا و احساس وحشتی را که با این همه پرسی عجین شده را هشدار دهنده توصیف کرد و در ادامه جهالت نسبت به اسلام را تقبیح کرد و گفت: آیا این افرادی که بی علت از مسلمانان وحشت دارند تا کنون قرآن را بازکرده اند یا خیر.
جستجوگر گوگل سانسور یا خطای فنی
فاکس نیوز در گزارشی از خطای موتور جستجوگر گوگل در ساخت عبارات ترکیبی با نام های ادیان پرده برداشته و آن را سانسور نامید.
جستجوگر گوگل برای سهولت در جستجوی کاربران، هنگام وارد کردن یک کلمه، عباراتی را که بیشترین جستجو با آن انجام شده است را پیشنهاد می دهد.
فاکس نیوز مدعی شد، این جستجوگر هنگام جستجو با نام های ادیانی چون "مسیحیت ... است" و یا "یهودیت ... است" عباراتی را پیشنهاد می دهد که در بسیاری از موارد مفاهیم ناروایی را در بر دارند؛ این درحالی است که هنگام جستجوی واژه اسلام هیچ عبارت پیشنهادی که چنین مفاهیمی دربر داشته باشد مشاهده نمی شود.این رسانه آمریکایی مدعی شد جستجوگر گوگل این کار را آگاهانه انجام داده و سانسور را در این باره اعمال می کند.
با این حال یکی از سخنگوهای موسسه گوگل گفته است در این باره هیچ عمدی درکار نبوده و فقط یک خطای فنی موجب چنین سوءتفاهمی شده است.
این سخنگو وعده داد که با توجه به این که این موسسه در تلاش است تا جستجوگر خود را از مفاهیم ناروا بدور دارد، پس از رفع اشکال فنی دیگر شاهد چنین عباراتی نباشد.
پاپ بر ادامه گفتگو با اسلام براساس احترام دوجانبه تأکید کرد
بندیکت شانزدهم پنجشنبه 17 دی ماه در دیدار با سفیر جدید ترکیه در واتیکان، ترکیه را پلی میان اسلام و غرب توصیف و تأکید کرد: گفتگو با اسلام براساس احترام دوجانبه و دوستی ادامه خواهد یافت.رهبرکاتولیکها در دیدار با کنان گورسوی سفیر جدید ترکیه در واتیکان در رابطه با جایگاه کاتولیکها در این کشور گفت: چنین جایگاهی به کلیسا کمک می کند از آزادی دینی کامل برخوردار و به ساختن جامعه ترکیه کمک کند. این درحالی است که اسلام در بسیاری از کشورهای داعیه دار دموکراسی در غرب از هیچ نوع جایگاه حقوقی برخوردار نیست.بندکیت همچنین از ترکیه برای اتخاذ گامهایی که زیارت مؤمنان را به اماکن مقدس مربوط به زندگی سنت پل تسهیل کرده قدردانی کرد.وی همچنین بر ضرورت گفتگوی اسلام و مسیحیت بر اساس احترام و درک متقابل تأکید کرد.
کاردینال واتیکان افزایش جمعیت مسلمانان اروپا را به خودخواهی مسیحیان نسبت داد
یکی از کاردینالهای واتیکان با انتقاد از خودخواه بودن بیش از حد مسیحیان و حتی ناخداباوران برای دفاع از آرای خود اظهار داشت که این امر علت گسترش و افزایش جمعیت مسلمانان در قاره اروپا بوده است.میلوسلاو ولک که از سال 1991 به عنوان اسقف اعظم پراگ فعالیت کرده و پیش ازانتخاب پاپ کنونی جانشین ژان پل دوم تلقی می شد انتقادی صریح را به شیوه زندگی مسیحیان در اروپا آغاز کرده و آنها برای افزایش جمعیت مسلمانان در اروپا متهم کرده است.وی هشدار داده است که اگر مسیحیان ریشه‌های خود را انکار کنند اسلام در این قاره توسعه خواهد یافت.
وی در مصاحبه ای که در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده مهاجرت و نرخ تولد بالا میان مسلمانان را برای پرکردن جای خالی ایجاد شده توسط اروپائیان عامل ازدیاد مسلمانان دانسته است و بدون شک از اشاره به مسیحیان و اروپائیهایی که در نتیجه تحقیق و مطالعه به دین مبنی اسلام مشرف می‌شوند غفلت کرده است، غفلتی که نمی‌توان آن را عاملی بی اطلاعی وی دانست.
این شخصیت دینی 77 ساله اظهار داشت که اروپا ریشه های مسیحی خود را از آن برخواسته انکار کرده است و اگر رابطه خود را با ریشه های خود تغییر ندهند به طور کامل اسلامی می‌شود.وی همچنین خواستار مبارزه مسیحیان با مسلمانان به واسطه سلاحهای معنوی شده که اروپا از فقدان آن رنج برده و مسلمانان به نحوی بی عیبو نقص به آن مسلح شده‌اند.
این کاردینال واتیکان اظهار داشت که مسلمانان به چشم‌انداز معنوی اروپا شکل می‌دهند و از قدرتهای دینی برخودارند که ارزشهای معنوی ایمان به خدا را در فضای ناخداباور اروپا جای دهند.
راهبان بودایی برای کنترل بر معبد روشنگری بودا اعتصاب غذا کردند
یک گروه از راهبان بودایی به منظور به دست گرفتن کنترل معبد یک هزار و پانصد ساله ماهابودی در گودگایا، محل روشنگری بودا دست به اعتصاب غذا زدند.
راهبان از روز جمعه اعتصاب خود را نزدیک دفتر کمیته مدیریت این معبد 110 کیلومتری شهر بودگایا آغاز کرده‌اند.
باتان بود ساران از راهبانی که دست به اعتصاب غذا زده گفت: اکنون زمان آن فرارسیده است که ما زندگی خود را برای کنترل بودائیان در این معبد به خطر بیاندازیم. بسیاری از بودائیان خارج از کشور نیز به این آرمان ملحق می‌شوند.
دو نفر از اعضای کمیته ملی اقلیتها که از شهر بودگایا دیدار کردند اظهار داشتند که آنها با فرماندار شهر بیهار دیدار کرده و این مسئله را به بحث می‌گذارند تا قانون مدیریت این معبد مصوب سال 1949 اصلاح شود.همچنین دالایی لاما برای ارائه درسهای معنوی از روز سه شنبه 15 دی ماه به شهر بودگایا هندوستان سفر کرده است و تا روز 18 دی ماه در این شهر اقامت خواهد داشت.براساس این قوانین مدیریت این مسجد برعهده چهار نفر بودایی و چهار نفر هندو برای یک دوره سه ساله است.
راهبان بودایی برای مدتهای مدیدی خواستار کنترل کامل این معبد یک هزار و پانصد ساله بوده‌اند که در 110 کیلومتری شهر پانتا در ایالت بیهار واقع شده است. این معبد در محلی ساخته شده است که بودا 2550 سال پیش به روشنگری رسید.
دالایی‌لاما برای صلح جهانی دعا کرد
دالایی‌لاما رهبر معنوی بودائیان تبت در سفری که به شهر بوداگایا در هندوستان داشت در کنار 50 هزار نفر از بودائیانی که از سراسر جهان برای استفاده از درسهای معنوی وی جمع شده بودند برای صلح جهانی دعا کرد.
دالایی لاما سفر خود را از روز سه شنبه 15 دی ماه آغاز کرده و روز جمعه 18 دی ماه این سفر را خاتمه داد. وی در نخستین روز سفر خود دررابطه با " تجلیل از تعالی" سخنرانی کرد.1600 نفر از بودائیان تبت که برای حضور در این درسهای معنوی و زیارت معبد شهر بوداگایا که بودا 2500 سال پیش به روشنگری رسید به این شهر سفر کرده بودند. 450 نفر از بودائیان چین و 3 هزار بودایی از بوتان و سایر مناطق هیمالیایی در این درسها شرکت کردند.
دالایی‌لاما طی سخنرانی‌های خود اظهار داشت: وی احساس افتخار می‌کند که بودیسم تبتی را به عنوان سنت خالص نالاندا توصیف کند، سنتی که یکی از بزرگترین و اولین مراکز یادگیری بودایی در هند باستان بوده است.
رهبر معنوی بودائیان تبت در جمع راهبان و راهبه‌های بوداگایا گفت که جوامع رهبانی تبتی از مسئولیت حفظ، نگاهداری و ارتقای سنت بودیسم برخودارند و باید تلاشهای بیشتری برای مطالعه سنت بودائی تبت صورت دهند.
دالایی‌لاما به طور خاص تأکید کرد که جامعه رهبانی تبت باید ارزشهای بودائی را به‌شدت مورد تأکید قراردهند برملا شدن اطلاعات راهبانی که داری زن و فرزند هستند نامناسب و شرم‌آور است.
راهبان بودائی چون کشیشهای کاتولیک با حفظ شرایط تجرد در سنت دینی خود به خدمات در صومعه می‌پردازند.
تشویق برای بازدید از محل غسل تعمید مسیح(ع)
معاون سایت باستانی "محل غسل تعمید مسیح(ع) رستم مخجیان گفته است که مسیحیان باید بیشتر به این منطقه اهمیت دهند زیرا از این محل است که دین مسیحیت آغاز شده است.این محل که در کشور اردن واقع شده است، یکی از دو محلی است که گفته می شود حضرت مسیح(ع) به دست حضرت یحیی غسل تعمید داده شده اما تنها محلی است که مورد بازدید پاپ ژان پل دوم پاپ بندیکت شانزدهم قرار گرفته است.
برخی بر این باورند که عبارت "چنین چیزهایی در بیتانی در ورای اردن رخ داده است، جایی که او غسل تعمید داده شد." در انجیل نیز اصلیت این مکان را تائید می کند.
بر پایه این گزارش، در سال گذشته 150 هزار تن از این محل بازدید کرده اند که نسبت به سال 2007 53 درصد افزایش داشته است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.