آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی گفت: اگر یک نفر به وسیله شما هدایت بشود از آنچه خورشید بر آن می‌تابد برای شما بهتر است.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی ترویج و تبلیغ دستاوردهای انقلاب را موجب تحکیم پایه های نظام دانست .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، به نقل از مرکز خبر حوزه، وی امروز در دیدار مبلغان سازمان اوقاف و امور خیریه ، اسلام ، مردم و رهبری را پایه‌های انقلاب اسلامی برشمرد و افزود : مبلغان وظیفه دارند با ترویج دستاوردها و تبلیغ فرهنگ انقلاب از پایه‌های اصلی نظام حراست کنند .

آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود ، تبلیغ در اسلام را دارای ارزش و اهمیت بسیار دانست و گفت : تبلیغ ، حقانیت اسلام و اهل بیت(ع) را ثابت و ظلم و جور ستمگران و مستکبران را افشا می کند

وی با بیان اینکه کتاب‌های حضرت امام (س) باید کتاب بالینی مبلغان باشد افزود: فعالیت مبلغان در امتداد خط انبیاء است که هدایت مردم و جامعه را به عهده دارند. مبلغ حقیقی کسی است که خود را آماده شهادت کرده باشد و نباید تبلیغ را کار ساده فرض کنید، بلکه همراه با سختی‌های فراوانی است که گاهی با شهادت همراه می‌شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی با توصیه به مبلغان گفت: باید ادبیات خود را قوی نماید تا بلیغ، فصیح، شیوا و زیبا صحبت کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر تبلیغ باید فکر و ایده‌های نو طراحی کرد و مطالب ارایه شده به صورت دسته‌بندی شده تنظیم شود.

وی انتخاب موضوع متناسب با زمان، مکان، محیط، مستمع و گوینده را برای مبلغان مهم بیان کرده و ادامه داد: استفاده از قرآن، نهج‌البلاغه و تاریخ تحلیلی از دیگر مسایلی است که باید مورد توجه مبلغان قرار گیرد.

این مرجع تقلید با اشاره به دهه کرامت سفر امام رضا (ع) را به ایران فرهنگی و دینی بیان کرده و تصریح کرد: سفر امام رضا (ع) فرهنگی بود و آن حضرت از فرصت استفاده کرده و تبلیغ دین نمودند که مامون نتوانست تحمل کند و در نهایت ایشان را به شهادت رساند.


آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.