امام وقت و عمر خود و همة نعمت‌های مادی و معنوی الهی را بجا و به موقع و مطابق موازین اسلامی مورد استفاده قرار می‌داد و زیاده‌روی و اسراف و ضایع کردن نعمت‌های خداوندی را به مقدار کم نیز برنمی‌تابید و با آن برخورد می‌کرد.

آیت اعتدال نوشته اصغر میرشکاری منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این کتاب حاوی رهنمودها و خاطراتی از ویژگی های امام خمینی(س)، است. چاپ اول این کتاب در 20000 نسخه توسط انتشارات توسعه کتاب ایران (تکا) منتشر شده است.

بنا بر این گزارش در مقدمه این کتاب آمده است: "امام خمینی(س) از آغاز جوانی جان مستعد خویش را به انواع خوبی‌ها آراسته بود و به دلیل مقام معنوی، عظمت شخصیت و آراستگی‌های گوناگون مورد تکریم حتی مخالفان خود قرار داشت. آن شخصیت الهی چنان در تعادل و انسجام گام برمی‌داشت که کوچک‌ترین انحراف از صراط مستقیم بندگی را نمی‌توان در سرتاسر زندگی وی تصور نمود. امام وقت و عمر خود و همة نعمت‌های مادی و معنوی الهی را بجا و به موقع و مطابق موازین اسلامی مورد استفاده قرار می‌داد و زیاده‌روی و اسراف و ضایع کردن نعمت‌های خداوندی را به مقدار کم نیز برنمی‌تابید و با آن برخورد می‌کرد. در کتاب حاضر سعی بر آن است تا گوشه‌هایی از زیبایی‌های رفتار و کردار امام خمینی (س)، که برگرفته از اندیشة ناب اسلامی است، به مخاطبان عرضه شود. کتاب در دو بخش، رهنمودها و خاطرات تنظیم و خاطرات گردآوری شده در چهار موضوع تغذیة معیشت، دقت در مصرف بیت‌المال، پرهیز از اسراف، و قناعت و صرفه‌جویی گروه‌بندی شده است."

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.