"رهبری انقلابی امام خمینی (س)"، "احیای اندیشه های سیاسی اسلام"، "جریان اصلاح طلبی"، "مبانی مذاکره با دیگر کشورها"، "مذهب، سیاست و دموکراسی"، و "امام خمینی (س) در هزار توی تاریخ" از جمله مقالات منتشر شده در این کتاب است.

کتاب مجموعه مقالات «زندگی، اندیشه و میراث امام خمینی (س)» در کانادا منتشر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران نسخه ی انگلیسی کتاب "زندگی، اندیشه و میراث امام خمینی (س)" که پیشتر با مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (ICRO) منتشر شده بود، به همت گروه فرهنگی کریسنت اینترنشنال در کانادا به چاپ رسید.
بنابراین گزارش، این کتاب به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (س) منتشر شده و مشتمل بر چندین مقاله ی ارزشمند در خصوص زندگی و اندشه های حضرت امام (س) است.
گفتنی است، مقالات ارائه شده در این کتاب در سه حوزه مجزا رهبری امام، تاثیرگذاری و نفوذ کلام ایشان در گروه های مردمی و روشنفکری ایشان تقسیم بندی می شود و این مقالات از سوی اساتیدی چون پروفسور حامد الگار، مرحوم کلیم صدیقی، ظفر بنگاش، خلیل عثمان، ظفر اسلام خان و یوسف پروگلر تالیف شده و دیباچه کتاب تحت عنوان "امام خمینی (س) در دنیای اسلام معاصر" نیز به قلم اقبال صدیقی نگاشته شده است.
لازم به ذکر است، مقالاتی با عناوین "رهبری انقلابی امام خمینی (س)"، "احیای اندیشه های سیاسی اسلام"، "جریان اصلاح طلبی"، "مبانی مذاکره با دیگر کشورها"، "مذهب، سیاست و دموکراسی"، و "امام خمینی (س) در هزار توی تاریخ" از جمله مقالات منشر شده در این کتاب است.
همچنین در مقدمه این کتاب که شامل سخن ویراستار و ضمائم است، چکیده و مشی فکری مقالات ارائه شده مشخص شده است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.