این کتاب در سه بخش با عنوان قرآن و راهبران نهضت، فعالیت‌های قرآنی امام خمینی(س) و نمونه ها و شواهد قرآنی، به بررسی جایگاه قرآن در انقلاب اسلامی پرداخته است. بخش اول، قرآن و رهبران انقلاب است که در آن نه نفر از مصلحان قرآنی به بررسی مفهوم بین قرآن و احیاگری پرداخته اند.

"جایگاه قرآن در انقلاب" نوشته خالد توفیق و ترجمه محمد علی سلطانی، به زودی منتشر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این کتاب در سه بخش با عنوان قرآن و راهبران نهضت، فعالیت‌های قرآنی امام خمینی(س) و نمونه ها و شواهد قرآنی، به بررسی جایگاه قرآن در انقلاب اسلامی پرداخته است. بخش اول، قرآن و رهبران انقلاب است که در آن نه نفر از مصلحان قرآنی به بررسی مفهوم بین قرآن و احیاگری پرداخته اند. در بخش دوم آثار تفسیری امام است که در آن به ارایه مفاهیم نظری برای علوم قرآنی و مبانی تفسیری امام به شکلی آسان پرداخته شده است. بخش سوم، تطبیق ها و شواهد قرآنی است که این بخش در عین کوتاهی، عناوین بسیاری دارد و به مسایل اساسی در زندگی و اعتقادات مسلمانان بر می گردد.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: نوشته حاضر با عنوان اصلی خود "امام خمینی؛ انقلاب و روش" طرح گسترده و عظیمی برای به کارگیری روش احیاگرانه در پژوهش برای شناخت شخصیت و افکار امام خمینی(س) می باشد و بناست در دوازده جلد، در چهارچوب موضوعات به هم پیوسته ارایه گردد. از این طرح، بخش اول آن با عنوان "شناخت قرآن-پژوهشی در پرتو مکتب عرفانی" منتشر شد که در آن دستاورد قرآنی امام خمینی(ُس) در روندی احیاگرانه و در حدود واقعی آن ارایه گردید. این بحث در چارچوب مکتبی که امام منتسب به ان است، انجام یافت و به نتایجی رسید که نویسنده در تلاش بود در پی بحثی طولانی و تلاشی بسیار به آن دست یابد.

این کتاب در 3000 نسخه و 266 صفحه با قیمت 27000 ریال توسط موسسه چاپ و نشر عروج منتشر وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر می‌شود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.