امام واقعا شوهری اسلام شناس بودند و می دانستند که اسلام به مرد چه قدر حق دخالت در زندگی همسرش را داده است. امام در تربیت فرزندان و زندگی، اختیارات لازم را به من داده بود.

"امام در مسائل خصوصی زندگی من دخالت نمی کردند. اوایل زندگی مان، یادم نیست هفته اول یا ماه اول به من گفتند: من به تو کاری ندارم. به هر صورت که میل داری بخر و بپوش. اما آنچه از تو می خواهم این است که واجبات را انجام بدهی و محرمات را ترک بکنی. یعنی گناه نکنی... امام واقعا شوهری اسلام شناس بودند و می دانستند که اسلام به مرد چه قدر حق دخالت در زندگی همسرش را داده است. امام در تربیت فرزندان و زندگی، اختیارات لازم را به من داده بود."

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این مطالب بخشی از خاطرات مرحوم بانو خدیجه ثقفی است که در فصل چهارم از کتاب «هم نفس بهار» به چاپ رسیده است.

در کتاب " هم نفس بهار" که درباره سیره نظری و عملی حضرت امام خمینی(س) در مورد خانواده بوده و از سوی موسسه چاپ و نشر عروج منتشر شده است، در بیان خاطراتی به نقل از زهرا مصطفوی نیز آمده است: " .. خواهرم می گفتند آقا اصلا نمی گذارند خانم کار کنند. الان هم همینطور است. قدیم هم همینطور بوده است و این را وظیفه زن نمی دانند که توی منزل کار کند، اگر خودش دلش خواست انجام بدهد، ولی مرد حق ندارد بگوید این کار را بکن یا مثلا شام درست کن..."

کتاب «هم نفس بهار» در چهار فصل "دیدگاهها"، "خاطرات"، "نامه های خانوادگی" و "در خانه امام (امام و همسرش)" توسط اصغر میرشکاری و با مقدمه دکتر زهرا مصطفوی تنظیم و تدوین شده است.

گفتنی است، عناوینی چون شمه‌ای ازمرتبت حضرت زهرا(ع) از دیدگاه فرزندش امام خمینی(س)، مقام و کرامت و رسالت زن،توجه و اهتمام اسلام به نهاد خانواده و اهمیت و شرافت مادری پرداخته شده و خاطراتی از فرزندان، نوه ها، عروس و جمعی از دوستان و یاران حضرت امام و همچنین برخی از نامه های خانوادگی ایشان از جمله بخش هایی است که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.