نخستین همایش ملی هنر و ادب سیستان با هدف احیا و توسعه فرهنگی و همچنین ایجاد زمینه ای مناسب برای ارتباط میان هنرمندان سیستان و سایر نقاط کشور طی رورهای 17 تا 21 مهر ماه در خانه هنرمندان و تالار وحدت برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این همایش بیش از 100 تن از هنرمندان، نویسندگان، شاعران و اصحاب قلم و اندیشه سیستانی سراسر کشور به ارائه توانمندی های آثار خود خواهند پرداخت.

موسیقی سیستان، شاهناه پژوهی، تئاتر، هنرهای تجسمی، نمایشگاه آثار فرهنگی و صنایع دستی و تجلیل از مقام شامخ استاد غلامعلی رئیس الذاکرین شاعر بزرگ بومی سرای سیستانی از برنامه هایی است که در این همایش اجرا خواهد شد.

از دیگر اهداف برگزاری این همایش ایجاد پل ارتباطی بین 3 دوره تاریخ سیستان شامل ما قبل تاریخ و عصر مفرغ در شهر سوخته که چند ماه قبل به ثبت جهانی یونسکو رسید، دوره تاریخی که شخصیت های برجسته ای مثل محمد بن وصیف سگزی نخستین شاعر پارسی گوی در آن می زیستند و همچنین دوره معاصر که شخصیت های بسیار بزرگی در حوزه فرهنگ و هنر مشغول به کار هستند.

به گزارش جماران، این همایش از تاریخ 17 الی 20 مهر ماه در خانه هنرمندان و 21 مهر ماه در تالار وحدت توسط مؤسسه فرهنگی و هنری دارالفنون سیستان برگزار می شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.