روز مادر بود. من و پدر و دایی عباس، برای مادرم یک کیف خیلی قشنگ خریدیم. من و پدر و دایی عباس و پدربزرگ، برای مادر بزرگ، یک چادر سفید گل گلی خریدیم. دایی عباس، برای زن دایی یک روسری خرید. اما هیچ کس برای من و پدر و دایی و پدربزرگ، هیچ چیز نخرید! به دایی گفتم: کی روز ما می شود؟! دایی گفت: همین امروز روز ما هم هست. گفتم: ما که مادر نیستیم! دایی گفت: امروز روز تولد حضرت فاطمه(س) دختر حضرت پیامبر است. پس امروز ما هم شیرینی می خوریم و جشن می گیریم!

شماره 480 هفته نامه "دوست خردسال" منتشر شد و آنچه خواندید بخشی از داستان مجموعه فرشته ها در این شماره هفته نامه دوست خردسال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وخبری جماران،در اولین مطلب این شماره از دوست خردسال،داستان کوتاهی با عنوان "دم الاغ" به قلم محمدرضا شمس درج شده است. بخش فرشته های این شماره به تولد حضرت فاطمه(س) و روز مادر اختصاص دارد. در ادامه نقاشی با وصل کردن نقطه ها است که خردسالان پس از تکمیل آن باید تصویر به وجود آمده را رنگ آمیزی کنند، در این شماره نقاشی کردن یک قایق به مخاطبان آموزش داده شده است. مورچه شیطان نیز شعری از رودابه حمزه ای در این شماره آمده است.

روی جلد هر شماره از دوست خردسال تصویر شیء یا موجود زنده ای مثل صندلی، شترمرغ، گردو ، اتو ، جوجه و ...ترسیم شده است که در صفحه اول در مورد خودش و کاردبردش برای خردسالان صحبت کرده و بچه‌ها را دعوت می‌کند که برای دیدن مجله همراهش بیایند. این شماره تصویری از گوش انسان را روی جلد خود دارد و کودکان را به خواندن مجله دعوت می کند.

مجله دارای بخش های داستان، شعر، نقاشی، داستان تصویری، بازی، جدول و سرگرمی است. داستان های مجله به صورت ترکیب داستان تصویری و متن، داستان و کمیک استریپ است. داستان های تصویری نشریه، کودکان را تشویق به مشارکت درخواندن داستان همراه با بزرگترها (داستان مشارکتی ) می کند. "داستان تصویری" داستان مصوری است که به جای نوشتن نام برخی از شخصیت‌ها تصویر آنها در متن جای دارد و کودک نیز در خواندن متن همراه می شود. "سه دوست" داستان تصویری این هفته دوست خردسال است.

"جیقیل" نیز شخصیتی است که "مانا نیستانی" آن را خلق کرده و هر بار داستان‌های مصور طنز جیقیل بچه ها را می‌خنداند. قسمت سوم "وقتی جیقیل بزرگ می شه" عنوان داستان این هفته جیقیل است. داستان شب ها، قصه حیوانات و ترانه ها و جدول، بازی، کاردستی عنوان برخی از مطالب این شماره دوست خردسال است.

"افشین اعلاء" و "مرجان کشاورزی آزاد" سردبیران این مجله هستند و "محمدحسین صلواتیان" نیز تصویرگری آن را برعهده دارد. این مجموعه ویژه خردسالان طراحی شده است و علاوه بر جنبه های آموزشی، تفریحی و سرگرمی، افزایش مهارت های عملی خردسالان نیز از اهداف اصلی آن است. به همین علت بخش هایی نظیر کاردستی، رنگ آمیزی و شمارش اعداد نیز در آن گنجانده شده است.

دوست خردسال شنبه هر هفته برای کودکان منتشر می‌شود. صاحب امتیازی این مجله را که نهمین سال انتشار خود را می گذراند،مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) بر عهده دارد و با هدف ایجاد رابطه معنوی میان خردسالان و حضرت امام(س) و معرفی چهره ای غیررسمی و صمیمی از ایشان به خردسالان و افزایش سطح مهارت نونهالان منتشر می شود.

دوست خردسال در26 صفحه و در قطع ۲۲در۲۲سانتی متر به شکل چهار رنگ به چاپ می رسد. دوست خردسال را می توان هر شنبه برای گروه سنی الف، از روزنامه فروشی ها تهیه کرد و علاقمندان برای اشتراک نیز می توانند با شماره تلفن 66706833-021 تماس بگیرند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.