در اوایل سال 1342 هجری شمسی در قم و در عصر روز شهادت حضرت امام صادق(ع) از طرف یکی از مراجع تقلید، جلسه روضه‌ای برقرار شده بود. یکی از روحانیون در خاطره‌ه‌ای نقل می‌کند؛ من به آن مجلس روضه رفتم و دیدم که وضع مناسب نیست. کماندوهای رژیم شاه، اطراف محل برگزاری روضه نشسته بودند و مراقب حرکات همه بودند. همان جا یکدفعه این خبر پیچید که حضرت امام(س) قصد دارند به آنجا بیایند. من از آنجا به سرعت به منزل امام آمدم تا ایشان را از رفتن منصرف کنم و...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، متنی که خواندید بخشی از خاطره ای از حضرت امام خمینی(س) با عنوان " شما بروید منزل خودتان و نگران نباشید "است که در بخش "یک خاطره، هزار پند" شماره 503 هفته‌نامه دوست کودکان درج شده است.

شماره 503 هفته نامه دوست کودکان شنبه 23 مهرماه منتشر می شود.

قصه های زندگی امام خمینی نیز بخش دیگری از این مجله است که در این شماره داستانی را تحت عنوان « من ریحان نمی خواهم » آورده است که در قسمتی از آن می خوانید :

امام، بیشتر شب‌ها، شام سبک و ساده‌ای می‌خورد. مثلاً نان و پنیر با سبزی یا خیار و یا خربزه. یک سال، در ایام عید نوروز که برای دیدن برادرم به اصفهان رفته بودم، در آن جا ریحانِ تازه دیدم و مقداری از آن تهیه کردم و برای امام به تهران آوردم. در آن موقع، هنوز در تهران، سبزی ریحان به‌دست نیامده بود. امام، وقتی سر سفره‌ی شام ساده‌اش، ریحان تازه را دید، خیلی خوشش آمد. فردای آن روز، تلفنی از برادرم خواهش کردم که هفته‌ای یک بار به وسیله‌ی یک مسافر آشنا که به تهران می‌آید، مقداری ریحان برای ما بفرستدو... .

روی جلد هر شماره از دوست کودکان به یک بازی اختصاص می یابد که علاوه بر تزئین مجله حاوی نکته های فرهنگی و آموزشی است و "نادیا علاء" طراحی آنها را برعهده دارد که در این شماره بازی برگ ها و سایه ها است که در این بازی کودکان تصویری از برگ ها و سایه برگ ها را مشاهده می کنند و باید سایه هر کدام از برگ ها را تشخیص دهند.

هر شماره از هفته نامه دوست کودکان قسمت زیرین صفحات خود را به مطالب علمی و دانستنی های عمومی اختصاص می دهد. دوست کودکان دارای بخش های داستان، شعر، نقاشی، داستان تصویری، بازی، جدول و سرگرمی است

"افشین اعلا و سیامک سرمدی سردبیران این مجله و "احمد قائمی مهدوی" نیز مدیر هنری دوست کودکان هستند. "حامد کمالی" تصویرگری این هفته نامه را برعهده دارد و نادیا علاء نیز مدیر داخلی مجله دوست کودکان است

لازم به ذکر است که مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صاحب امتیازی دوست کودکان را که با هدف ایجاد رابطه معنوی میان کودکان و حضرت امام(س) و معرفی چهره ای جذاب و صمیمی از ایشان به کودکان منتشر می شود، بر عهده دارد..

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.