من و پدرم توی ماشین دایی عباس نشسته بودیم و با دایی به خانه مادربزرگ می رفتیم. یک مرتبه، یک ماشین سیاه، با سرعت از یک کوچه بیرون آمد و چیزی نمانده بود با ماشین دایی تصادف کند. دایی عباس ترمز کرد و ماشین را نگه داشت. راننده ماشین سیاه سرش را از پنجره بیرون آورد و با صدای بلند داد و بی داد کرد. اما دایی ساکت ماند و چیزی نگفت... .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ، متن فوق قسمتی از داستان فرشته ها در شماره 453 هفته نامه " دوست خردسالان " است که شنبه 23 مهرماه منتشر می شود. در داستان فرشته ها در این شماره زشتی و نادرستی عصبانیت را در قالب قصه ای کوتاه برای خردسالان بازگو کرده است.

نقاشی نقطه ها قسمتی دیگر از این مجله است که در آن خردسالان با وصل کردن نقطه ها به یکدیگر و رنگ کردن آن تصویری را خواهند کشید.

روی جلد هر شماره از "دوست خردسال " تصویر شیء یا موجود زنده ای ترسیم شده است که در صفحه اول در مورد خودش و کاردبردش برای خردسالان صحبت کرده و بچه‌ها را دعوت می‌کند که برای دیدن مجله همراهش بیایند. این شماره تصویری از شیر کوهی را رسم کرده و خردسالان را با این حیوان آشنا می کند.

شعری با نام دوست از رودابه حمزه ای هم در این مجله آورده شده است همچنین مجله دارای بخش های داستان، شعر، نقاشی، داستان تصویری، بازی، جدول و سرگرمی است.

جیقیل نیز نام شخصیتی ظنز است که مانا نیستانی آن را خلق کرده است که در هر شماره با داستان های طنز خردسالان را می خنداند. « داستان ماه » عنوان داستان این هفته جیقیل است.

افشین اعلاء" و "مرجان کشاورزی آزاد" سردبیران این مجله هستند و "محمدحسین صلواتیان" نیز تصویرگری آن را برعهده دارد. این مجموعه ویژه خردسالان طراحی شده است و علاوه بر جنبه های آموزشی، تفریحی و سرگرمی، افزایش مهارت های عملی خردسالان نیز از اهداف اصلی آن است.

دوست خردسال شنبه هر هفته برای کودکان منتشر می‌شود. صاحب امتیازی این مجله را مؤسسه تنظیم و نشر آثارامام خمینی(س) بر عهده دارد. .

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.