مطلب آغازین این شماره شامل شعر، لطیفه و نکته های علمی است که کودکان مخاطب مجله انتخاب و ارسال کرده اند. هر شماره ازمجله یک خاطره کوتاه از حضرت امام خمینی(س) را با عنوان "یک خاطره هزار پند" دارد. دراین شماره دوست کودکان خاطره ای از ورود حضرت امام به ایران در سال 1357 را برگزیده است و در رابطه با علاقه مردم به حضرت امام توضیح داده است. قصه های زندگی امام خمینی نیز بخش دیگری است که تحت عنوان "درخت خرمالو و گردن شکسته" داستانی از آقای "عیسی جعفری" خدمتکار حضرت امام را نقل کرده است. شعری از "محمود کیانوش" با عنوان "پس از زمستان" و عکس های از حضرت امام در کنار کودکان و خردسالان از دیگر بخش های این شماره است.

شماره چهارصد و هفتاد و هشت هفته نامه "دوست کودکان" روز شنبه سوم اردیبهشت منتشر شد.
روی جلد هر شماره از دوست کودکان به یک بازی اختصاص می یابد که علاوه بر تزئین مجله حاوی نکته های فرهنگی و آموزشی است و "نادیا علاء" طراحی آنها را برعهده دارد. روی جلد این شماره از دوست کودکان تصویر یک دسته گل و روبان هایی برای تزئین آن است و مخاطبان دوست کودکان باید اختلاف نقاشی روبان ها با دسته گل را پیدا کنند.
مطلب آغازین این شماره شامل شعر، لطیفه و نکته های علمی است که کودکان مخاطب مجله انتخاب و ارسال کرده اند. هر شماره از مجله یک خاطره کوتاه از حضرت امام خمینی(س) را با عنوان "یک خاطره هزار پند" دارد. دراین شماره دوست کودکان خاطره ای از ورود حضرت امام به ایران در سال 1357 را برگزیده و علاقه مردم به ایشان را توضیح داده است. قصه های زندگی امام خمینی نیز بخش دیگری است که تحت عنوان "درخت خرمالو و گردن شکسته" داستانی از آقای "عیسی جعفری" خدمتکار حضرت امام را نقل کرده است.
شعری از "محمود کیانوش" با عنوان "پس از زمستان" و عکس های از حضرت امام در کنار کودکان و خردسالان از دیگر بخش های این شماره است.
قسمت اول داستان "پادشاه خودخواه و پیرمرد شجاع" به قلم "محمدعلی دهقانی" و گفتگویی با "فرزانه صدیقی" کارشناس ادبیات فارسی در زمینه معرفی شاعران مشهور کشورمان بخش دیگری از این شماره دوست کودکان است.
مطلب علمی با عنوان کاوشگران فضا، داستان کمیک استریپ ماجراهای آقای نویسنده به قلم "مهدی محمدیان"، شعر "نمی توان کلاغ ماند" از "سید احمد میرزاده"، صفحه ورزشی با عنوان اتفاقات ورزشی و فوتبال در سالی که گذشت، جدول هشتاد خانه ای و سرگرمی سایر مطالب این شماره دوست کودکان است.
در این شماره بخش معرفی کتاب نیز ، "ماه من.. ماه ما.." نوشته و تصویرگری"آناهیتا تیموریان" را به مخاطبان خود معرفی کرده و بخش ابتدایی آن را نیز آورده است. بخشی از مجله نیز به آموزش نقاشی به کودکان اختصاص دارد که در این شماره نقاشی سنجاب را به مخاطبان خود آموزش می دهد.
هر شماره از هفته نامه دوست کودکان قسمت زیرین صفحات خود را به مطالب علمی و دانستنی های عمومی اختصاص می دهد و این شماره نیز تاریخ قایق و کشتی سازی در دنیا را به کودکان معرفی می کند.
دوست کودکان دارای بخش های داستان، شعر، نقاشی، داستان تصویری، بازی، جدول و سرگرمی است و در قطع ۲4در5/17سانتی متر به شکل چهار رنگ، در45 صفحه به چاپ می رسد.
"افشین اعلاء" و "سیامک سرمدی" سردبیران این مجله و "احمد قائمی مهدوی" نیز مدیر هنری دوست کودکان هستند. "حامد کمالی" تصویرگری این هفته نامه را برعهده دارد و "نادیا علاء" نیز مدیر داخلی مجله دوست کودکان است.
مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صاحب امتیازی دوست کودکان را که با هدف ایجاد رابطه معنوی میان کودکان و حضرت امام(س) و معرفی چهره ای جذاب و صمیمی از ایشان به کودکان منتشر می شود بر عهده دارد. بیش از ده سال از انتشار این مجله می گذرد.
دوست کودکان را می توان هر شنبه، از روزنامه فروشی ها تهیه کرد و علاقمندان برای اشتراک نیز می توانند با شماره تلفن 66706833-021 تماس بگیرند.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.