آیت الله نوری همدانی گفت: زمانی که همه استکبار جهانی از شاه حمایت می‌کردند امام خمینی به طور جدی با این رژیم به مبارزه پرداخت و بر همین اساس است که امام خمینی(س) نماد استکبار ستیزی در تمام دنیاست.

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با فرماندهان و مدیران سپاه انصار فرودگاه‌های کشور با تبریک عید امامت امام زمان‌(عج)، اظهار کرد: امامت در اسلام اهمیت زیادی دارد و تفاوت شیعه و سنی در این است که شیعه معتقد است هیچ سرپرستی امت را بدون ولی‌‌ رها نمی‌کند اما سنی‌ها معتقدند که پیامبر امت را به مردم ارجاع می‌کند تا جانشین را انتخاب کند.

مرجع عالیقدر تشیع با تاکید به اینکه هیچ باغبانی باغ را بدون صاحب نمی‌گذارد، افزود: امامت مسئله بسیار مهمی است که باید از آن درک داشت و فهمید که انقلاب ما دنباله امامت ائمه است، بنابراین هرگز جامعه بدون امام و ولی نمی‌ماند.

این استاد سطح خارج با تاکید به اینکه هرگز زمین از امام خالی نیست، تصریح کرد: خداوند هرگز زمین را بدون امام نمی‌گذارد و اگر در دنیا دو نفر وجود داشته باشد حتما یکی از آن‌ها امام است و آخرین نفری که خداوند او را قبض روح می‌کند اما است.

وی با تاکید به آیات خدا‌شناسی و بیان تفاوت مکاتب عادی با مکاتب انبیا، عنوان کرد: مکاتب عادی یا مکاتب مادی با ظاهر مردم کار دارند و اهمیتی به قلب و روح افراد نمی‌دهند اما مکاتب انبیا الهی با روح و روان مردم کار دارند؛ مکاتب انبیا با قلب مردم کار دارند و اگر ایمان مردم برقرار شود بقیه کار‌ها نیز به خوبی انجام می‌شود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به 2000 آیه درباره معاد، مطرح کرد: زندگی افراد منحصر به این دنیا نیست و خداوند در آیات متعدد وعده معاد را داده است و خدا باوری و معاد است که این انقلاب را به وجود آورده است و امام خمینی برای این انقلاب کرد که دین به حاشیه رفته بود و این کاری بود که استبداد برای انزوای دین انجام داد.

این استاد سطح خارج با اشاره به اینکه امام رژیم شاهنشاهی 2500 ساله را سرنگون کرد، اذعان کرد: زمانی که همه استکبار جهانی از شاه حمایت می‌کردند امام خمینی به طور جدی این رژیم را با حمایت مردمی که به استقبال گلوله رفته بودند این انقلاب را به ثمر نشاند و مجسمه‌های شاه را در شهر‌ها از میادین پایین آوردند، بنابراین استکبار از میان رفت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.