به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل ایرنا، سید حسن عسکرى رضوى روز پنجشنبه در اسلام آباد با گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتى حضرت امام خمینى رحمه ا... علیه بنیانگذار انقلاب اسلامى ایران، خاطر نشان کرد: امام خمینى(س) پدر معنوى انقلاب اسلامى ایران به مسلمانان جهان آموخت که چگونه اسلام قادر است بر اساس موازین و اصول اعتقادى خود در یک جامعه تغییرات مثبت ایجاد کند. وى تاکید کرد: پیام روشن رهبر کبیر انقلاب اسلامى ایران درباره وحدت و همبستگى امت اسلامى، احساس مسوولیت براى قدرت بخشیدن به جهان اسلام و همچنین اتحاد مسلمانان براى دست یافتن به حقوق مسلم خود در قبال بیگانگان و استکبار جهانى بود.

حسن عسکرى با اشاره به تلاش هاى امام خمینى(س) در راستاى پیروزى انقلاب اسلامى به عنوان یک معجزه قرن، افزود: امام راحل با گرد هم آوردن تمام علما، متفکران و گروههاى سیاسى ایران زیر پرچم انقلاب اسلامى، آنان را براى سرنگونى رژیم شاه متحده کرد و موفق شد رژیم سابق ایران را که از حمایت جدى آمریکا و غرب برخوردار بود از صفحه هستى محو کند.

وى خاطر نشان کرد: امام خمینى(س) حتى پس از پیروزى انقلاب اسلامى در ایران راهنمایى و ارشاد هاى خود را براى چشم انداز بهتر انقلاب اسلامى در کشور ایران ارائه کرد و منشور توسعه در کنار برادرى و برابرى را در ایران اسلامى بنا نهاد. این محقق پاکستانى که مقالات و تحلیل هاى فراوانى در راستاى انقلاب اسلامى ایران منتشر کرده، ادامه داد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامى ایران تلاش کرد در دهه اول انقلاب، نظریه انقلاب اسلامى را براى تحکیم بیشتر میان قدرت و ملت به دوستداران خود ارائه کند.

رضوى افزود: حضور مجاهدانه و فعالانه امام خمینى(س) در این عرصه نه تنها نظریه انقلاب اسلامى را در ایران تبلیغ و ترویج کرد بلکه آن را تبدیل به یک قدرت نوظهور جهانى نمود. وى با تاکید بر حمایت همه جانبه امام خمینى از مردم مظلوم جهان بویژه مسلمانان فلسطین گفت : پشتیبانى مستمر امام راحل از مسئله فلسطین باعث تقویت مبارزه براى آزادى سرزمین هاى اشغالى فلسطین و همچنین تشویق و ترغیب کشورهاى اسلامى براى حمایت از مردم مظلوم فلسطین در برابر اشغال و ظلم عمال و عناصر رژیم نامشروع صهیونیستى گردید.

این کارشناس ارشد مسائل سیاسى در پاکستان افزود: مسلمانان جهان بویژه در پاکستان، انقلاب اسلامى ایران به زعامت امام خمینى(س) را براى خود یک منبع العام بخش براى آزادى، اتحاد اسلامى و استکبار ستیزى مى دانند. وى همانند بسیارى از روسا و رهبران سیاسى در پاکستان معتقد است که جنبش ها و بیدارى هاى اسلامى در منطقه و بویژه در پاکستان، اقتدار و قوت انقلاب اسلامى ایران را کانون پیشرفت اسلام و تحول مثبت در جهان امروز مى دانند. این نویسنده معاصر پاکستانى، پیروزى انقلاب اسلامى ایران علیه مظاهر شرک و نفاق را باعث تسریع در انجام قیامها، وقوع بیدارى هاى اسلامى و فعالیت هاى سیاسى بیشتر گروههاى مسلمان براى احیاى اصول اسلامى در کشورهاى منطقه ارزیابى مى کند.

حسن عسکرى رضوى در پایان تاکید کرد: شکوهمندى انقلاب اسلامى ایران به رهبرى امام خمینى(س) حتى باعث تجدید حیات اسلام در بسیارى از کشورها از جمله پاکستان گردید.


آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.