تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بعد از انتخابات 12 فروردین 58 از اقدامات ماندگار امام راحل در تاریخ انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا، مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: خدمات این بنیاد از بدو تاسیس تاکنون برکسی پوشیده نیست و بعد از رفراندوم 12 فروردین 58 که ماهیت و هویت انقلاب اسلامی مشخص شد، آرمان‌های امام راحل هم محقق و عملی شد.


وی یادآورشد: با همه زحمت و تلاشی که در جهت به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران انجام شد و با قیام‌، نهضت‌، تبعید و خیل شهدایی که تقدیم این انقلاب شدند امام خمینی‌(س) چند اقدام مهم و اساسی را که تشکیل نهاد‌های امنیتی‌، انتخابات 12 فروردین 58 و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود را انجام دادند.

رئوفی نژاد یادآور شد: با وجود دغدغه‌ها و شرایط حاد آن دوره هیچ برداشت و افقی از اقدامات بنیانگذار کبیر انقلاب دیده نمی‌شد و نمی‌توانستیم آینده نگری و افق دید امام راحل را درک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه درآن شرایط حاد اوایل انقلاب کسی جز امام راحل نگران مستضعفان و محرومان جامعه نبود و در این اوضاع و احوال فرمان تشکیل بنیاد مسکن را دادند و با این اقدام اساسی به فریاد زاغه نشین‌ها و کپر‌نشین‌ها رسیدند.

رئوفی نژاد تصریح کرد: امام راحل همواره در سخنرانی‌ها و کلام‌هایشان به فکر پا برهنه‌ها بود و بلافاصله دستور تشکیل جهاد سازندگی را دادند.

استاندار زنجان گفت: با اقدامات ماندگار امام راحل در رفع محرومیت‌زدایی در کشور انگیزه و نگاه مردم نسبت به نظام و جمهوری اسلامی در جهت مثبت تغییر کرد.

وی با بیان این‌که درصد مقاوم سازی در سطح استان زنجان ارتقاء یافته است افزود: بنیاد مسکن طی سال‌های اخیر جزو بهترین ارگان‌های فعال در جهت خدمت‌رسانی به مردم و محرومین است.

رئوفی نژاد افزود: اجرای طرح هادی، مقاوم سازی و بهسازی مساکن روستایی و خدمات رسانی در حوزه آب و برق، گاز و تلفن نقش اساسی در توسعه و پیشرفت بخش‌های مختلف کشور داشته است.

وی اظهارکرد: اجرای طرح هادی در روستاها، چشم اندازی می‌باشد که روستاها را به مکانی برای گردشگری تبدیل کرده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.