همایش «زن و توسعه فرهنگی از دیدگاه امام خمینی(ره)»، با همکاری امور بانوان فرمانداری آشتیان برگزار شد.حجت‌الاسلام خاتمی‌نژادی، امام‌جمعه آشتیان در این همایش گفت: با توجه به اینکه موضوع این نشست زن و توسعه فرهنگی از دیدگاه امام خمینی(ره) است باید یادآور شویم که ایشان در این باره می‌فرماید: هر مردی به هر درجه‌ای از سعادت و کمال و پیشرفت برسد از دامن زن است.

وی ادامه داد : به عبارت دیگر تمام موفقیت‌های مردان به شخصیت و منش و جایگاه مادران و همسران لایق و شایسته آن‌ها برمی‌گردد بر خلاف آنچه امروز دنیای غرب می‌گوید و رژیم منحط پهلوی آن را تبلیغ می‌کرد و شعار آزادی زن را سر می‌داد در واقع آنها شخصیت زن را به انحطاط می‌کشند و این اسلام است که برای زن ارزش قائل شده است.

وی بیان کرد: اگر زنان نقش مادری و همسری خود را درست ایفا کنند و جایگاه خود را بشناسند این همه فساد در جامعه به وجود نمی‌آید و دنیا عوض می‌شود همانطور که یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی حضور زنان پاکدامن در صحنه انقلاب بود و امیدواریم خواهران بزرگوار با شناخت جایگاه و منزلت و مقام زن در ایفای وظیفه اصلی خود موفق و مؤید باشند.

به گزارش ایکنا، اشرف جواهری، مشاور استاندار مرکزی در امور بانوان نیز در ادامه در خصوص موضوع همایش گفت: آشتیان یک شهر فرهنگی است جایگاه اجداد پروین اعتصامی از شعرای بزرگ است.

وی ادامه داد: به‌عنوان نمونه حرکت بزرگ و زیبای شهید محبوبه دانش زمانی که نظام طاغوت در تهران اعلام حکومت نظامی می‌کرد این خانم با سپر کردن سینه خویش حکومت نظامی را شکست و افتخاری بر افتخارات کشور رقم زد.

جواهری تصریح کرد: امروز بحث بیداری اسلامی در دنیا مطرح شده است و به فرموده امام خمینی(ره) انقلاب ما الگو گرفته از انقلاب حسین‌بن علی(ع) است و تمامی مردان و زنانه که در نهضت حضور داشتند و باعث پیروزی انقلاب شدند همه آن‌ها الگوی متعالی به نام اهل بیت(ع) داشته‌اند و امروز نیز به همین گونه است و باید دانست که انقلاب تمام نشده و هم‌چنان باید حضور زنان و مردان آزاده و آزاداندیش و تابع ولایت با قامتی سترگ و بلند وجود داشته باشد تا بتواند اهداف اصلی و ارزش‌ها را به سرمنزل مقصود برسانند.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی انقلاب را خوردن، مسکن و ازدواج و نبود، مطرح کرد: اگر فقط آن چارچوب بود انسان تفاوتی با سایر موجودات نداشت بلکه هدف درست اندیشیدن بود البته در این سال‌ها فراز و فرودهایی داشتیم، اما انقلاب با رهبری ولی امر خویش مسیرش را برای مردم و آحاد آزاده دنیا مشخص کرده و کسانی که پشت سر رهبری حرکت کردند از هر نوع لغزش و خطایی به دور ماندند.

جواهری اذعان کرد: انقلاب ما انقلاب فرهنگی است انقلاب آمد تا به ما بفهماند چگونه زندگی کنیم. گاهی اوقات انسان فکر می‌کند مشغول زندگی است در حالی‌که چنین نیست.

وی با اشاره به زمان سکونت امام خمینی(ره) در مدرسه رفاه، افزود: هنگامی که زن‌ها با بچه‌های خود برای دیدار ایشان می‌رفتند یکی از مسئولان نزد امام رفت و گفت آقا اگر اجازه می‌دهید نگذاریم خانم‌ها به دیدار شما بیایند آقا عصبانی شدند و فرمودند تو فکر می‌کنی اعلامیه‌های من یا سخنرانی‌های تو باعث پیروزی انقلاب شد. علت اصلی پیروزی انقلاب حضور زنان و بچه‌های آن‌ها بود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.