رهبر مسیحیان ارتدوکس برزیل موج بیداری اسلامی در کشورهای عربی را نشات گرفته از انقلاب امام خمینی(ره) و مردم ایران در مبارزه با دیکتاتوری شاه دانست.

اسقف "منصور داماسکینوس"، رهبر مسیحیان ارتدوکس برزیل، در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب ایران در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر سائوپائولو که با حضور علما و رهبران مذهبی طوایف مختلف و جمعی از مسلمانان و علاقه‌مندان ایران در سخنانی با اشاره به جایگاه ویژه امام خمینی (ره)، رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران، وی را شخصیتی در تاریخ معاصر خواند که چون مسیح (ع) در کالبد انسان‌ها، روح حیات و عزت دمید.

اسقف داماسکینوس همچنین با اشاره به موج بیداری اسلامی در کشورهای عربی، آن را نشات گرفته از انقلاب امام خمینی (ره) و مردم ایران در مبارزه با دیکتاتوری شاه دانست.

همچنین در این مراسم "محمد علی قانع‌زاده" که به تازگی به عنوان سفیر ایران راهی برازیلیا شده است، طی سخنانی، به پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان ماحصل مجاهدت‌های ملت مسلمان به رهبری امام خمینی (ره)، مجاهد نستوه، اشاره کرد و گفت که پیروزی انقلاب به مثابه تحقق وعده الهی "ان تنصرو الله ینصرکم" بود.

وی تاکید کرد که سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با موج بیداری اسلامی که پایه‌های حکومت‌های استبدادی را به لرزه در آورده، همزمان شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.