دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با مشاور عالی رئیس جمهور سودان با اشاره به اینکه ملت ایران، اسلام را در همه زمینه‌های حیات خویش جاری کرده، گفت: جهان اسلام در مرحله جدیدی از بیداری اسلامی قرار دارد.
به گزارش مهر، آیت‌الله محمدعلی تسخیری در دیدار با دکتر صافی جعفر صافی مشاور عالی رئیس جمهور سودان با بیان اینکه استعمار تلاش بسیاری را برای فروپاشی انقلاب اسلامی به کار بست، افزود: استکبار و غرب تلاش کرد انقلاب اسلامی ایران را در تنگنا قرار دهد تا آن را از جهان اسلام جدا کند لذا این انقلاب را "شیعی" و "فارسی" نامید و تلاش کرد در اهداف اسلامی آن تشکیک ایجاد کند.
دبیرکل مجمع افزود: آنها در همه طرح‌های خود ناکام ماندند و اکنون شعارهای ضد استکباری و ضد صهیونیستی از ملت‌های انقلابی منطقه مثل تونس و مصر و.. به گوش می‌رسد واین امر ناشی از تأثیرگذاری پیروزی انقلاب اسلامی در جهان اسلام است.
وی وضعیت کنونی جهان اسلام را به بیداری اسلامی جدید توصیف و بیان کرد: اسلام، انسان را به حرکت کمال‌گرای مستمر به سوی پروردگار دعوت می‌کند و این برخلاف دو جریان مارکسیستی و سرمایه‌داری است که حرکت تکاملی انسان را در مرحله‌ای معین متوقف می‌کند.
آیت الله تسخیری با آرزوی موفقیت و صبر برای ملت سودان و پیروزی بر دشمنان، تصریح کرد: فصل مشترک دولت‌های ایران و سودان اصرار بر تطبیق شریعت و قوانین اسلامی است و این دو کشور دارای دشمنی مشترک هستند.
در ادامه این دیدار "صافی جعفر صافی" ، مشاور عالی رئیس جمهور سودان نیز با قدردانی از دعوت جمهوری اسلامی ایران، گفت: من از دوران گذشته با انقلاب اسلامی ایران آشنا بودم و پایداری ملت ایران در برابر فشارهای مختلف باعث شگفتی و تقدیر ملت سودان که با هرگونه حقارت مخالف بوده و خواستار آزادی و زندگی با کرامت است، بوده و هست.
مشاور عالی رئیس جمهور سودان یادآور شد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران موجی از بیداری و آگاهی بر جای گذاشت و باعث بیداری و آگاهی بسیاری از ملت‌ها شد و اکنون بهار عربی از دستاوردهای این انقلاب مبارک است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.