رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی به تشریح برنامه‌های این ستاد در دهه فجر امسال پرداخت.
به گزارش ایسنا، محمدحسین زارع در ابتدای سخنان خود اظهار کرد: اعجاز تحولات و رخدادهای تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ نسبت مستقیم با میزان سازگاری آن‌ها با فطرت پاک انسان‌ها و قابلیت هدایت و تکامل‌بخشی جوامع انسانی دارد.
وی در ادامه با بیان این‌که «انقلاب اسلامی اتفاقی در راستای فطرت انسان‌ها بود» گفت: اعجاز امام خمینی (ره) علاوه بر سرنگونی رژیم مستبد ستمشاهی، رهبری و خلق انقلابی با درون‌مایه‌ای سرشار از پیام‌های معنوی و الهی است و این تفاوتی است که انقلاب اسلامی و رهبری آن را از سایر انقلاب‌ها متمایز می‌کند و برکات آن مرزها را درنوردیده و توانسته همه‌ اقشار جوامع بشری را تحت تاثیر قرار دهد؛ به نحوی که با تغییر تعادل و توازن قدرت شاهد ابعاد جهان‌شمول انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر هستیم و گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان گفتمان غالب در بیداری امت اسلامی شناخته می‌شود.
رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، دهه فجر را فرصتی برای نشان دادن چهره انقلاب اسلامی به جهانیان دانست و گفت: اصحاب فرهنگ و اندیشه می‌توانند در این زمینه نقش بیشتری داشته باشند و در همین راستاست که ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی تلاش کرده در آیین‌های مربوط به پیروزی انقلاب از همه‌ اقشار استفاده کرده و برنامه‌های مناسب و امیدوارکننده‌ای را ارایه دهد.
زارع تصریح کرد: با توجه به این‌که میلاد پیامبر اکرم (ص) در کانون روزهای دهه فجر قرار دارد برنامه‌های شاد و مسرت‌بخش در دهه فجر انقلاب اسلامی امسال بیشتر شده است و شاید بتوان یکی از ویژگی‌های برنامه‌های امسال را جوان‌گرا بودن دانست.
وی هم‌چنین درباره یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه‌های دهه فجر امسال با توجه به بیداری اسلامی در منطقه گفت: با توجه به موج گسترش بیداری اسلامی، دهه فجر امسال با حضور گروه‌های خارجی بیشتری برگزار خواهد شد؛ به طوری که 200 تن از اندیشمندان جهان در دهه فجر امسال حاضر خواهند بود.
به گفته رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، در دهه فجر امسال 120 برنامه کلان و حدود 18 هزار برنامه کوچک و بزرگ در نقاط مختلف کشور برگزار خواهد شد.
زارع در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسید آیا در میدان التحریر برنامه‌ای به مناسبت دهه فجر وجود خواهد داشت؟ گفت: ستاد چنین برنامه‌ای را آن‌جا برگزار نخواهد کرد، اما بنا بر اطلاع با توجه به همزمانی سرنگونی حسنی مبارک با 22 بهمن، مراسمی از سوی جوانان مصری در این میدان برگزار خواهد شد.

وی در پایان درباره‌ راهپیمایی روز 22 بهمن گفت: این راهپیمایی در 5 هزار نقطه از کشور برگزار می‌شود و برنامه‌های متنوعی در آن اجرا خواهد شد که از جمله آن هم‌سرایی 600 هزار نوجوان و جوان دانش‌آموز در قالب گروه‌های سرود 1357 نفره خواهد بود. جزییات بیشتر برنامه‌ها در روزهای آینده توسط رییسان کمیته‌ها ارایه خواهد شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.