دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه ملت فلسطین در واکنش به اقدام اخیر اسرائیل در اعلام قدس به عنوان پایتخت این رژیم جعلی عنوان کرد: اسرائیل با این اقدام در حال فرافکنی است؛ قدس پایتخت فلسطین است و خواهد ماند و محال است مسلمانان از فلسطین و قدس دست بردارند.

حسین شیخ‌الاسلام، دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه ملت فلسطین، در گفت‌و‌گو با ایکنا درباره انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط مجلس این رژیم و نتانیاهو و دلایل این اقدام در فضای امروز خاورمیانه گفت: اسرائیل امروز ضعیف شده است و در حال عقب‌نشینی است و با این اقدام در حال فرافکنی است.

وی اظهار کرد: قدس پایتخت فلسطین است و خواهد ماند، قبله اول مسلمین است، محل معراج حضرت رسول (ص) است و محال است مسلمانان از قدس و کل فلسطین دست بردارند.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نتانیاهو این اقدام را در جهت همراهی و بسیج تندروهای اسرائیلی با خود انجام می‌دهد و لیبرال‌های اسرائیل از این نوع رفتار نتانیاهو ناراحت هستند، ولی وی قصد دارد با این کار فضای رژیم صهیونیستی را دو قطبی کند.

شیخ‌الاسلام درباره اینکه امکان این وجود دارد که این اقدام رژیم صهیونیستی ناشی از امواج و نشانه‌هایی باشد که برخی از رهبران بیداری اسلامی فرستاده باشند، گفت: من به این مسئله اعتقاد ندارم. به عنوان نمونه درباره تونس می‌توان گفت که ملت تونس درباره قضیه فلسطین دارای سابقه طولانی است.

وی تأکید کرد: رهبر استقلال تونس در سال 1948 تعداد زیادی از تونسی‌ها را به فلسطین برد و در کنارفلسطین با رژیم صهیونیستی جنگیدند که حدود 120 نفر از تونسی‌ها در آن زمان شهید شدند.

شیخ‌الاسلام افزود: در آخرین تبادل جنازه حزب‌الله لبنان با رژیم صهیونیستی نیز 9 شهید تونسی در میان شهدای نیروهای حزب الله لبنان قرار داشت که این اتفاق در دوران بن علی بود و او اجازه نداد که جنازه این افراد به تونس انتقال داده شود. اما پس از پیروزی انقلاب تونس مراسم بزرگی توسط خانواده این شهدا و مردم تونس برای آنها گرفته شد.

دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه ملت فلسطین درباره ریشه‌های ایدئولوژیک این اقدام رژیم صهیونیستی و فراتر از سیاسی بودن این مسئله گفت: ایدئولوژی صهیونیسم، سیاسی است. در تحلیل این مسئله نباید اشتباه کرد، زیرا عده‌ای معتقدند این مسائل دارای ریشه‌های اعتقادی صهیونیستی است.

وی در پایان اظهار کرد: اما در واقع این اقدام و اقدامات شبیه به آن هیچ ریشه‌ای جز قدرت‌طلبی ندارد تا این منطقه مهم استراتژیک را که اداره آن از نیل تا فرات به معنای اداره دنیا است به دست این افراد قدرت‌طلب و مال‌دوست باشد تا اهرم محبوب آمریکا و استکبار جهانی باشد

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.