وزیر علوم در پیامی به همایش ملی «نقش و جایگاه دانشگاه در بیداری اسلامی» تاکید کرد که فرهیختگان، نخبگان علمی، دانشمندان، استادان و دانشجویان ایران اسلامی می‌توانند با معرفی و تدوین تجربیات انقلاب، ویژگی‌های قانون اساسی، ابعاد ایدئولوژیک الگوی نظام سیاسی و تجارب فرهنگی و اجتماعی، شرایط ایجاد تمدن جدید و دانشگاه تمدن‌ساز را فراهم کنند.

کامران دانشجو، دراین پیام با اعلام اینکه بیداری اسلامی ظرفیتی است که حضور نخبگان فکری و فرهنگی در حوزه دیپلماسی بین‌المللی را موجب می‌شود، افزود: نهضت «ترجمه معکوس» قالبی است که دانشگاهیان و فرهیختگان ما می‌توانند از این طریق به معرفی ظرفیت‌های داخلی و تبادل فکر و اندیشه در کشورهای منطقه بپردازند.

وی در بخش دیگری از این پیام خاطر نشان کرد: دانشگاهیان باید از تمامی ظرفیت‌های موجود نظیر پایان‌نامه، همایش، سمینار، کتب و مجلات علمی و پژوهشی در راستای بررسی بیداری اسلامی در کشورهای منطقه استفاده کنند.

وزیر علوم افزود:‌ موج سوم بیداری اسلامی سراسر جهان اسلام را فرا گرفته و این موج در دیگر نقاط جهان پیام‌آور انقلاب و اصلاح شده است و بسیاری از منتقدان بر این باورند که قرن 21 نه تنها قرن انقلاب‌ها، بلکه قرن انقلاب‌های اسلامی است.

دانشحو در این پیام تصریح کرد: بی‌تردید با ظهور انقلاب اسلامی در ایران که مبتنی بر شعار اسلام و شکل‌گیری حکومت دینی برآمده از حضور مردم و کاربست چارچوب‌های شرعی و قدسی است، گفتمان تمدن نوین اسلامی ـ ایرانی به عنوان یک الگو در حال عرض‌اندام در منطقه و مناسبات بین‌المللی است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.