مدیربنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) از برگزاری نخستین جشنواره پیام امام(ره) در دانشگاه‌های سراسر کشور در بهمن ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد ودود حیدری طی نشستی خبری اظهارکرد: اولین جشنواره پیام امام در بهمن ماه امسال به صورت استانی در دانشگاه‌های کشور و در اردیبهشت سال آینده نیز این جشنواره در سطح ملی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به احساس نیاز برای تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) و ضرورت این مسئله قرار شد جشنواره‌ای را به صورت سالیانه در سطح دانشگاه‌های کشور برگزار کنیم؛ چرا که به نظر می‌رسد هر چه از انقلاب اسلامی بیشتر می گذرد، نیاز بیشتری هم به تبیین اندیشه های ایشان احساس می‌شود.

مدیر بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) با بیان این‌که این جشنواره در 10 محور مختلف که از 10 سخن حضرت امام (ره) برداشت شده است، برگزار می‌شود، افزود: نخستین جشنواره پیام امام(ره) در چهار بخش مقاله نویسی، وبلاگ نویسی، بخش هنری و کتابخوانی برگزار خواهد شد و برای دریافت آثار،‌ فراخوان‌های لازم اعلام شده است و بر این اساس، علاقه مندان برای ارسال آثار خود از اول آبان تا پایان دی ماه فرصت دارند.

وی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ارسال آثار خود به این جشنواره و آخرین خبرهای مربوط به آن به سایت www.paymeemam.ir مراجعه کنند.

حیدری با بیان این‌که این جشنواره در سطح دانشجویی و استادی برگزار خواهد شد، اظهارکرد: در بخش استانی این جشنواره دانشگاه‌های سراسر کشور می‌توانند آثار جمع آوری شده را به دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان خود تحویل دهند. پس از جمع آوری و داوری آثار به صورت استانی از نفرات برگزیده در هر استان تقدیر خواهد شد. حیدری ادامه داد: بخش دوم جشنواره که ملی و سراسری است در اردیبهشت سال آینده در یکی از دانشگاه‌های تهران برگزار خواهد شد که در آن آثار برگزیده اسلامی داوری نهایی می‌شود و در هر بخش از پنج نفر تقدیر خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دو ویژگی اصلی اندیشه های امام (ره) اشاره کرد و گفت: ‌ویژگی اول اندیشه های امام(ره) این است که صرفاً کارکرد سیاسی ندارد؛ چرا که ایشان فردی جامع الاطراف بودند و این مسئله در اندیشه های ایشان نیز متبلور است. ویژگی دوم اندیشه های امام(ره) این است که محصور در زمان و مکان نیست و آینده فراروی انقلاب را روشن می‌کند و در نتیجه برای امروز بسیار کارگشا است.

حیدری ادامه داد: با توجه به تحولات اخیر منطقه‌ای و جهانی، شروع به برقراری ارتباط با دانشجویان دانشگاه‌های خارجی به ویژه کشورهای اسلامی کرده‌ایم و در این ارتباطات به این نتیجه رسیده ایم که در خارج از مرزهای ایران نگاه جدی تری به اندیشه های امام (ره)وجود دارد؛ چراکه در آنجا خلأ یک نظام اسلامی موفق مشهود است.

وی بر اهمیت پیشرو بودن محیط های دانشگاهی کشور برای پاسخ به سئوالات و شبهات دانشجویان کشورهای خارجی در مورد نظام اسلامی تاکید کرد و افزود: طی ماه های گذشته که کشورهای اسلامی دستخوش تحولات بزرگ بوده اند، گروه های مختلفی از این کشورها به ایران سفر کرده‌اند و یکی از سئوالات اساسی آن‌ها نحوه تشکیل یک نظام اسلامی موفق بوده است و بدین ترتیب اگر دانشگاه‌های ما پیشتاز باشند، با بهره گیری از اندیشه های امام (ره) می‌توانند به این نیاز پاسخ دهند؛ چرا که سخنان امام (ره) حلقه اتصال محکمی با منابع روایی، قرآنی و فقاهتی ما دارد و به همین دلیل برای همیشه پاسخگوی نیازهای بشری خواهد بود.

مدیر بنیاد تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) در پایان به تلاش های این بنیاد برای ترویج اندیشه های امام (ره) از جمله راه‌اندازی سایت امام روح الله و انتشار ماهنامه خط امام(ره) اشاره کرد و گفت: در این راستا پیشنهاد راه‌اندازی رشته ای با عنوان اندیشه های امام در گرایش های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را به مراجع ذیربط داده ایم و در حال پیگیری این مسئله هستیم در ضمن گنجاندن دو واحد درسی اندیشه های امام در دروس دانشگاهی نیز در حال پیگیری است که امیدواریم در آینده ای نزدیک به نتیجه برسد

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.