محمد گلریز در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: تاییدات امام خمینی(ره) نقطه عطفی در توسعه موسیقی در کشور بود و پس از آن کارهای بسیار فاخری ساخته شد.
به گزارش آریا، خواننده شهیر کشورمان در مصاحبه با برنامه گفت و گوی روز رادیو گفت و گو به تشریح دیدگاههای خود در مورد اظهارات شجریان در شبکهvoa پرداخت.
وی در ابتدا با بیان این بیت که اسلام به ذات خود ندارد عیبی، هر عیب که هست از مسلمانی ما است، گفت: هنر ابعاد مختلفی دارد و موسیقی یکی از ابعاد آن است و اسلام از هر حیث هنر را به انسانها الهام می کند.
گلریز گفت: اسلام هنرهایی مثل شعر و نویسندگی و سایر هنرها را مورد حمایت قرار داده است و شعرای بنامی در صدر اسلام بوده اند و مورد تقدیر پیامبر اکرم(ص) قرار گرفته اند.
وی افزود: ما در رابطه با تولید سرودی در رثای شهید مطهری خدمت حضرت امام(ره) رسیدیم و ایشان بنده را مورد لطف خود قرار دادند و سرودهای هنری را تایید کردند. در حالی که آن موقع حرف و حدیثهای بسیاری در مورد موسیقی بود ولی امام ما را مورد تفقد خود قرار دادند.
این خواننده شهیر کشورمان گفت: تاییدات امام خمینی(ره) نقطه عطفی در توسعه موسیقی در کشور بود و پس از آن کارهای بسیار فاخری ساخته شد.
گلریز گفت: بسیاری از گوشه های موسیقی ما در دستگاه شور هست از جمله بیات ترک که در امور مذهبی مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.