عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقش رسانه‌های جمهوری اسلامی در خیزش‌های منطقه افزود: در طی این چند سال رسانه‌های جمهوری اسلامی کارهای مستمری انجام دادند تا زمینه این خیزش اسلامی در منطقه به وجود بیاید.

بهروز جعفری، با اشاره به نقش رسانه‌های اسلامی در تحولات کنونی منطقه گفت: از ابتدا برخی در بیداری اسلامی تردیدهایی ایجاد و بیداری انسانی را مطرح کردند و ریشه را بهار عربی دانستند و خواستند به گونه‌ای فضا را از حالت اسلامی بیرون ببرند.

وی افزود: اتفاقات اخیر در جهان اسلام از جمله پیروزی اسلامگرایان در انتخابات تونس و اعلام ایجاد حکومت اسلامی بر مبنای شریعت در لیبی خط بطلانی بر کسانی است که انقلاب‌های منطقه را غیر اسلامی می‌دانند.

جعفری تصریح کرد: بعضی از عناصر به ظاهر مسلمان منطقه تلاش داشتند به مصری‌ها توصیه کنند حکومت را بر مبنای سکولار پایه‌ریزی کنند و سعی می‌کنند جهت‌گیری انقلاب‌های منطقه را به سمت موضوعات غیر‌مذهبی پیش ببرند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و باورهای اعتقادی مردم منطقه تأثیر زیادی در خنثی کردن توطئه‌ها داشته است، عنوان کرد: 30 سال عملکرد نظام جمهوری اسلامی نقش زیادی در حرکت‌های منطقه داشته است، انقلاب اسلامی به تعبیر امام(ره) یک معجزه است و امروز باورهای مردم منطقه از انقلاب ما نشأت گرفته است.

جعفری با اشاره به نقش رسانه‌های جمهوری اسلامی در خیزش‌های منطقه افزود: در طی این چند سال رسانه‌های جمهوری اسلامی کارهای مستمری انجام دادند تا زمینه این خیزش اسلامی در منطقه به وجود بیاید. اما در به دست آوردن محصول این انقلاب‌ها باید بیشتر تلاش کنیم.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.