یک کارشناس ارشد بنگلادشی زائر حج گفت: پیرو راه امام خمینی‌ام چون راه ایشان را همان راه پیامبر(ص) و خدا می دانم.
محمد منظور عالم زائر 41 ساله اهل بنگلادش به فارس گفت: من پیرو راه امام خمینی هستم، چون راه ایشان همان راه پیامبر (ص) و راه خداست.
وی در پاسخ به این پرسش که چقدر امام خمینی را می شناسد، یادآور شد: عموی من قبل از انقلاب اسلامی در ایران زندگی می کرد، از طریق وی با امام خمینی آشنا شدم، می دانم امام خمینی رهبر بزرگی بوده است.
وی ادامه داد: وقتی امام خمینی را که به پاریس تبعید کردند، از آنجا مردم ایران را علیه شاه تحریک می کرد و توانست نظام اسلامی را تاسیس کند.
منظور عالم یادآور شد: سفارت ایران در بنگلادش داکا خبرنامه ای چاپ می کند و بین مردم منتشر می کند، که مردم با انقلاب و امام خمینی آشنا می شوند، من هم از طریق بانک این نشریه را دریافت می کنم و می خوانم.
محمد منظور عالم خاطرنشان کرد: فکر می کنم نظام اسلامی در ایران به معنای واقعی است و در دنیا نظیری ندارد.
این مسلمان بنگلادشی در ادامه گفت: مستند روح الله را از شبکه ماهواره ای دیده ام و بسیار تحت تاثیر منش امام خمینی قرار گرفته ام.
وی افزود: زندگی امام خمینی را دیدم در حالی که رهبر بزرگی بود و یکی از مشهورترین مردان دنیا بود، ولی زندگی محقرانه در یک خانه کوچک داشت.
محمد منظور عالم گفت: امام خمینی به تنهایی توانست تاثیر غرب در ایران را خنثی کند.
وی گفت: من می دانم ایشان (امام خمینی) یکی از علمای برتر قم بوده که به طلاب علوم دینی درس می داده است.
این کارشناس ارشد با بیان این که هرگز به ایران نیامده خاطر نشان کرد: در عین حال بسیار تحت تاثیر امام خمینی قرار گرفته ام، در فیلم دیدم ایشان قبل از فوت زمانی که در بیمارستان و روی تخت سوزن سرم در دستانش بود، اما نماز می خواند که نشان می دهد چقدر به خدای خود مرتبط بود.
محمد منظور عالم تصریح کرد: امام خمینی عاشق خدای خود بود، علاقه به خدا را به خاطر بیماری هم کنار نگذاشت.
این مسلمان بنگلادشی گفت: در فیلمی دیدم خبرنگار خانم غربی آمد که با امام خمینی مصاحبه کند، اما روسری بر سر کرده بود که امام به او گفت، حجاب در دین ما هست آن خانم خبرنگار به احترام امام حجابش را رعایت کرد، دیدم امام خمینی روی زمین کنار دیوار نشسته بود، ولی آن خانم روی مبل نشسته بود.
این اندیشمند بنگلادشی گفت: امام خمینی توانست مردم را سازماندهی و رهبری کند و من خودم یکی از پیروان ایشان هستم، چون احساس می کنم همان راه پیامبر محمد(ص) و راه خدا را طی می کرده است.
محمد منظور عالم با بیان این که می خواهد راه امام خمینی را ادامه دهد، خاطرنشان کرد: فرزندانم هم به امام خمینی علاقه دارند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.