"عبدالمومن مرتلا" روزنامه نگار شیعه نیجریایی گفت: امام خمینی رهبر جهان اسلام بود و باید آرمان های وی را به جهانیان شناساند.


وی همزمان با برپایی نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها به خبرنگار ما گفت: پیش از انقلاب اسلامی ایران کسی در نیجریه نمی توانست عقاید اسلامی و مذهبی خود را بیان کند اما با پیروزی انقلاب ایران، مردم جهان، خصوصا مردم کشورش جرات و قدرت آن را پیدا کردند که با افتخار تمام، عقاید اسلامی خود را به زبان بیاورند و برای آن بجنگند، و ما امام خمینی(ره) را برای این موهبت بزرگ بسیار دوست داریم.

وی در ادامه افزود: با رسیدن صدای انقلاب ایران به گوش جهان، نیجریه که با استعمار امریکا و اروپا روبرو بود توانست به پا خاسته و با آنان مبارزه کند.

این روزنامه نگار نیجریایی همچنین ابراز امیدواری کرد که جهان اسلام بتواند روزی با رهبری ایران، زورگویی های امریکا و رژیم صهیونیستی را کنار زده و آوای اسلام را در سراسر جهان طنین انداز کند.

مرتلا گفت: ایران به ما یاد داد که چگونه خواسته های اجتماعی و مذهبی خود را بدون ترس بیان کنیم.

وی همچنین به نقش رسانه ها به عنوان پل ارتباطی میان مردم و دولت ها اشاره کرد و گفت: مطبوعات باید در فضایی آزاد، اتفاقات پیش آمده در درون حاکمیت را به گوش مردم برسانند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.