رییس مرکز الثقلین پاریس با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس،گفت که امام خمینی (ره ) با این ابتکار قدس شریف را از عزلت و فراموشی رهایی داده و آنرا در اذهان عمومی جهانی زنده کرد.
' صدرالدین فضل الله ' به ایرنا گفت :‌ این روز فرصتی فراهم می کند تا مردم مسلمان جهان با اجتماعات میلیونی خود در اقصی نقاط جهان ، مظلومیت مردم فلسطین را فریاد زده و آنرا به گوش جهانیان و قدرت های استکباری برسانند.
وی تاکید کرد: برگزاری تظاهرات مردمی روز قدس باعث می شود که قدس شریف از اذهان مسلمانان پاک نشده و همچنان در جسم ، روح و قلب مسلمانان آزاده جهان باقی بماند.
است ، خاطرنشان کرد: مقامات صهیونیستی درصدد هستند تا از قدس که از نظر تاریخی نیز به مسلمانان تعلق دارد یک شهر کاملا یهودی بسازند.
وی تاکید کرد: نیروهای صهیونیستی با هدف ایجاد ارعاب ، تهدید وخارج کردن مسلمانان از سرزمین آباء و اجدادی فلسطینی خود همه روزه خانه های آنها را برسرشان خراب می کنند.
رییس مرکز الثقلین پاریس اظهارداشت: در یک چنین فضا و شرایطی ، عنوان گرفتن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس از سوی امام راحل که از درایت و آینده نگری عالمانه و الهی کاملی برخوردار بودند، گویای آن است که قدس همچنان مسئله اصلی مسلمانان بوده و خواهد بود.
فضل الله از تظاهرات مردمی مسلمانان در این روز به عنوان یک از مظاهر تمدنی و شهروندی جدید یاد کرده و آنرا فرصتی مناسب برای تبیین مطالبات ، محرومیت و بیچارگی مردم در بند فلسطینی ارزیابی کرد.
رییس مرکزالثقلین پاریس در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به اهمیت تظاهرات خودجوش و مردمی روز قدس افزود: برگزاری چندین ساله تظاهرات در روز قدس،باعث شده که این روز نزد افکار عمومی جهانی به یک امر جا افتاده ای تبدیل شود.
فضل الله با اشاره به مذاکرات به بن بست رسیده سازش میان فلسطینی ها و صهیونیست ها و تلاش غربی ها برای از سرگیری آن افزود: تجربه نشان داده است که طرح و نقشه های غربی ها به سرکردگی آمریکا نتوانسته است راه حل سازنده ای برای مطالبات بحق مردم فلسطین به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به مقاومت های صورت گرفته در لبنان و برخی از کشورهای مسلمان منطقه در برابر استکبار و قدرتهای منطقه ای و جهانی، از مقاومت و ایستادگی همچنان به عنوان بهترین و تنها راهکار اساسی وجدی برای تامین حقوق و مطالبات چندین ساله فلسطینی های مظلوم یاد کرد.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.