مشهد - استاندار خراسان رضوی گفت : مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در خراسان رضوی به دلیل قرار داشتن پایتخت معنوی ایران در آن باید متفاوت با سراسر کشور برگزار شود.
محمود صلاحی روز دوشنبه در سومین جلسه ستاد بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) افزود : بنیانگذار انقلاب اسلامی (ره) نه تنها در عصر حاضر چهره‌ای برجسته و الگو است، بلکه در طول تاریخ بعد از ائمه معصومین (ع) بی‌نظیرترین رهبر تاریخ محسوب می‌شود.
وی گفت : با توجه به اینکه خراسان رضوی به دلیل وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع)، پایتخت معنوی کشور محسوب می‌شود باید در برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت امام (ره) نیز متفاوت و شاخص عمل کند.
وی اظهار داشت : شناساندن ابعاد شخصیتی امام راحل به نسل جوان و توجه دادن جوانان به این امر که همیشه مورد لطف، توجه و حمایت ویژه امام (ره) بوده‌اند از وظایف مسوولان است که باعث جذب بیشتر جوانان برای شناخت امام خمینی (ره) خواهد شد.
صلاحی گفت : در برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) باید به محتوا پرداخته شود و فقط به یک بزرگداشت صرف طبق روال عادی و عادت هر ساله اکتفا نشود.
استاندار خراسان رضوی از مسوولان ستاد بزرگداشت ارتحال امام (ره) خواست تا هر سال با یک برنامه جدید و نوآوری ویژه نسبت به برگزاری مراسم اقدام نمایند و برای شناساندن ابعاد مختلف شخصیتی حضرت امام (ره) چه در بعد حکومتی و فقهی و چه سیاسی و اجتماعی و چه اقتصادی و فرهنگی به نسل جدید اقدام کنند.
سیدجواد جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز گفت: باید برای شناخت بیشتر ابعاد شخصیت امام (ره) درحوزه‌های مختلف از متخصصان همان حوزه استفاده کرد و همانگونه که تخصص‌ها در حوزه‌های مختلف تعیین شده در ابعاد شخصیتی امام راحل (ره) هم این امر انجام شود.
محمد ابراهیم محمدی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز از برگزاری نخستین جلسه جشنواره مهر آفتاب در سطح مدارس استان خبر داد و افزود: برای نخستین بار مسابقه نقاشی، طراحی و انشاء برای دانش آموزان با موضوع امام (ره) و انقلاب برگزار خواهد شد که مراحل فراخوان آن انجام شده است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.