سید حبیب‌الله موسوی سرپرست نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در قم، با اشاره به کل مدخل‌های مصوب اصلی و ارجاعی این دانش‌نامه گفت: 233 مدخل تاکنون به نگارش درآمده و 136 مدخل در دست نگارش است.

کتاب دانشنامه امام خمینی(س) شامل اطلاعاتی درباره امام، شخصیت‌ها و حوادث مربوط به ایشان و آثار علمی، عرفانی و فلسفی امام خمینی(س) تدوین می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از فارس، سید حبیب‌الله موسوی سرپرست نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در قم، با اشاره به کل مدخل‌های مصوب اصلی و ارجاعی این دانش‌نامه گفت: 233 مدخل تاکنون به نگارش درآمده و 136 مدخل در دست نگارش است.

وی با اشاره به فعالیت‌های موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در استان قم اظهار داشت: به منظور تصحیح، تحقیق و عرضه تالیفات حوزوی حضرت امام خمینی(س) و تقریرات دروس ایشان و شروح تدوین شده بر کتب آن حضرت دفتر نمایندگی موسسه در قم تاسیس شده است.

موسوی بیان داشت: تاکنون ده‌ها جلد از تالیفات علمی وحوزوی و تقریرات شاگردان امام خمینی(س) با تحقیقات مورد نیاز در این زمینه از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) به چاپ رسیده است.

وی افزود: جمع‌آوری، تصحیح و انتشار آثاری در موضوعات تفسیر قرآن، حدیث و اصول از حضرت امام و شاگردان ایشان به صورت تالیف و تقریر و شرح از دیگر فعالیت‌های موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی است.

مسول نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)در قم با اشاره به فعالیت گروه تدوین کتب درسی در موسسه خاطرنشان کرد: به منظور گسترش و ترویج افکار و نظرات رهبر انقلاب اسلامی این گروه به دنبال تهیه و تدوین کتبی است که به صورت مواد درسی در مراکز علمی و آموزشی حوزه و دانشگاه مورد استفاده طلاب و دانشجویان قرار گیرد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) تصریح کرد: این دوره آموزشی برای فارغ‌التحصیلان سطح دو حوزه و مقطع کارشناسی ارشد طراحی شده و طول دوره بدون در نظر گرفتن زمان تدوین پایان‌نامه دو سال است.

موسوی خاطر نشان کرد: دوره‌های آموزشی آشنایی با اندیشه‌های امام در قالب چهار گرایش تخصصی از سال 79 آغاز شده است و دانش‌‌پژوهان در چهار گرایش اندیشه سیاسی، کلام و دین‌شناسی، فقه و عرفان در حال تدوین پایان‌نامه هستند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.