sport

وزیر ورزش و جوانان گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که هم از ظرفیت‌های داخلی و هم از ظرفیت‌های خارجی استفاده کنیم.

جی پلاس، اولین دوره مجمع عمومی جهانی توآ و دومین دوره مجمع عمومی توآ آسیا امروز با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برگزار شد.

سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در صحبت‌های خود اظهار داشت: به میهمانان خارجی و داخلی برای حضور در این رویداد بین‌المللی در تهران خوشامد می‌گویم و برای برگزاری این مراسم در ایران بسیار خرسندم.

وی در ادامه افزود: کشور ایران با یک سابقه کهن و تاریخی و دارا بودن سابقه تاریخی حدودا ۱۰ هزارساله همواره در رشته‌های مختلف ورزشی و به ویژه رشته‌های رزمی فعالیت داشته است.

ورزش ورزش و جوانان در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: با روش‌های مختلف با کشورهای مختلف ارتباط داشته‌ایم. قابلیت مردم ایران در تاریخ برای کسی پوشیده نیست. هنرهای رزمی ایران قابلیت‌های زیادی در این کشور در دوره‌های مختلف تاریخی داشته‌اند.

سلطانی‌فر در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: تاسیس فدراسیون توآ آسیا با مشارکت ۲۵ کشور آسیایی با حضور مدیران بین‌المللی نوید خوبی است. ایران برنامه‌ریزی گسترده‌ای در میادین بین‌المللی انجام داده و امیدوارم که با بسیج همه امکانات و همه کشورها و استفاده از تجربیات مشترک شاهد مسابقات باشکوهی باشیم. امیدوارم وزارت ورزش و جوانان باعث رشد ورزش توآ در آسیا و جهان باشد.

همچنین مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست جهانی و‌ آسیایی کنگ‌فو و سبک توآ گفت: برنامه‌هایی که در این چند روزه مشاهده کردم و نشستی که امروز در حال برگزاری است آینده بسیار خوبی را برای این رشته متصور هستم.

وی ادامه داد: امیدواریم این رشته ریشه‌های فرهنگی آن به ریشه‌های فرهنگی کشورمان برمی‌گردد در آینده شاهد رشد و توسعه آن در سایر کشورها باشیم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: هر قدر بتوانیم با مراجع، سازمان‌ها و مجموعه‌های بین‌المللی ارتباط برقرار کرده و میزبانی کنیم یا حضور داشته باشیم، به نفع رشد و توسعه ورزش ما است. ضمن اینکه دراین نشست‌ها انتقال تجربه می‌کنیم زمینه همکاری را هم فراهم شده و باعث می‌شود ما بتوانیم از ظرفیتهای سایر کشورها نیز استفاده کنیم. باید به گونه‌ای عمل کنیم که هم از ظرفیت‌های داخلی و هم از ظرفیت‌های خارجی استفاده کنیم.

سلطانی‌فر درباره افزایش ۲۱ درصدی بودجه وزارت ورزش و جوانان گفت: در حالی که میانگین رشد بودجه دستگاه‌های دیگر نصف این مقدار بوده، برای ما ۲۱ درصد افزایش داشته است. البته این افزایش در مقایسه با رشد دستگاه‌های دیگر قابل توجه است اما فکر می‌کنم نباید به این قانع باشیم بلکه باید به دنبال استفاده از ظرفیت‌های قانونی دیگر برای افزایش درآمدها باشیم تا با فعال کردن اقتصاد ورزش شرایط و ساز و کاری فراهم شود بنگاه‌های اقتصادی، شخصیت‌های حقیقی و خیرین ترغیب به سرمایه‌گذاری در ورزش شوند.

وی درباره موضع وزارت ورزش و جوانان در حمایت از کفاشیان برای عضویت در شورای فیفا گفت: از هر کسی در هر مجمع بین‌المللی بخواهد صاحب جایگاه و موقعیت شود، حمایت می‌کنیم.

وزیر ورزش درباره برگزاری انتخابات فدراسیون‌های بدون رئیس گفت: تمام تلاش‌مان این است که تا پایان سال تکلیف این فدراسیون‌ها مشخص شود اما شاید شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که یکی از آنها تعیین تکلیف نشود.

کدخبر: 289720
ارسال نظر

موضوعات داغ