sport

دونده سرعت دوومیدانی ایران گفت: بعد از این که آزمایش دوپینگ‌ام مثبت اعلام شد و ثابت کردم که به خاطر ناآگاهی این اتفاق رخ داده هیچ کس من را حمایت نکرد و همه من را تنها گذاشتند.

جی پلاس، محمد حسین ابارقی بعد از حدود ۱۳ ماه از محرومیتش به دلیل دوپینگ و از دست دادن سهمیه المپیک اظهار کرد: متاسفانه من اصلا آگاهی لازم را نداشتم و حتی مربی‌ام هم که در اردو همراه من بود نمی دانست که ماده مورد استفاده‌ام جزو موارد دوپینگ است. به کمیته‌ ضد دوپینگ هم اعلام کردیم و همکاری لازم را انجام دادیم. شاید این اشتباه به خاطر این بود که فدراسیون و کمیته‌ ضد دوپینگ آگاهی لازم را به ما ندادند و این اتفاق رخ داد.

دونده سرعت دوومیدانی ایران در مورد شرایطش بعد از محرومیت، افزود: شرایطم بسیار سخت شد چرا که پیش از آن رکورد ایران را زده بودم و فراتر از حد انتظار ظاهر شده بودم، اما به یک باره همه چیز بر هم ریخت. واقعا شرایط روحی و روانی بدی داشتم. من خودم را برای حضور در مسابقه‌های جهانی و بازی‌های المپیک آماده کرده بودم و فقط به این رقابت‌ها فکر می‌کردم، تمام تمرکزم را گذاشته بودم تا در این مسابقات به نتیجه‌ برسم. دوران بسیار سختی بود چرا که امید زیادی داشتم. من بعد از مدتی توانستم با موضوع کنار بیایم و تمریناتم را به خوبی پشت سر گذاشتم و آمادگی لازم را دارم.

او درباره این که مسئولان تا چه اندازه پیگیر کار و ایجاد شرایطی برای بازگشتنش هستند، گفت‌: فدراسیون به دلیل این که درگیر ورزشکاران المپیکی خود بود، خیلی زمان برای پیگیری شرایط من نداشت، اما هیات استان کرمان هیچ حمایتی انجام نداد و حتی یک بار هم نگفتند که چه کاری انجام می‌دهم. زمان زیادی تا پایان محرومیت من نمانده است و باید حمایت شوم. من قبل از رفتن به کازانف در رقابت‌های باشگاهی شرکت کردم و مقام آوردم، اما باشگاه من اعلام کرده که به خاطر دوپینگ پولم را نمی‌دهد، در حالی که که این موضوع هیچ ارتباطی به باشگاه ندارد.

ابارقی در پایان خاطر نشان کرد: من نمی‌خواهم دوباره وارد این بحث ها شوم. قول می‌دهم وقتی بر می‌گردم بهتر از قبل باشم و تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا در بازی‌های آسیایی مدال بگیرم. باور کنید سال گذشته هم من روند رو به رشدی داشتم و می‌توانستم در این زمان محرومیت پیشرفت کنم، اما با اشتباهی که رخ داد این زمان را از دست داد. متاسفم که من را تنها گذاشتند و هیچ کسی پیگیر وضعیتم نبود. شاید اگر آن زمان صحبت می‌کردم شرایط فرق می‌کرد، اما می‌خواهم بار دیگر برگردم.

محمد حسین ابارقی سال گذشته در رقابت‌های کازانف سهمیه دوی ۲۰۰ متر جهانی و المپیک را کسب کرد، اما به دلیل مثبت شدن آزمایش دوپینگ دو به مدت دو سال محروم شد.

منبع: ایسنا

کدخبر: 274164
ارسال نظر

موضوعات داغ